czwartek, 13 grudzień 2018 15:44

Andrychów. "Złote Gody" świętowały 22 pary!

Napisała

12 grudnia br. w Park Hotel Łysoń 22. pary z Gminy Andrychów świętowały swoje półwiecze pożycia małżeńskiego. Uroczystość to pierwsza z trzech części tegorocznych Złotych Godów. Poprowadziła ją jak zwykle Pani Grażyna Łoboda, Sekretarz Gminy a jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia dalszych lat w zdrowiu i małżeńskim szczęściu złożyli Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Około 30 osób, m.in. związkowcy NSZZ „Solidarność”, przedstawiciele wojewódzkich, powiatowych i gminnych władz samorządowych oraz młodzież, upamiętniło dziś w Wadowicach 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

środa, 12 grudzień 2018 15:04

Wadowice. Premiera Teatru Sokół!

Napisała

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym co byłoby gdyby… wszyscy rodzice po prostu nagle zniknęli? Właśnie to pytanie przyświecało młodym aktorom Teatru Sokół, czyli twórcom spektaklu pt. „domino”. Premiera przedstawienia już w piątek 14 grudnia o 19:30 na deskach sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury!

środa, 12 grudzień 2018 15:02

Szkolny Archipelag skarbów w Lanckoronie

Napisała

Szkoła w Lanckoronie wspólnie ze szkołą w Izdebniku i w Jastrzębi przystąpiła do programu profilaktyki uniwersalnej „Archipelag Skarbów”. W ramach programu odbędą się kolejne warsztaty dla uczniów. Dla najstarszych klas (klasy III gimnazjum i VIII).  spotkanie zaplanowano na 19 i 20 grudnia, w szkole w Izdebniku.

środa, 12 grudzień 2018 15:00

Andrychów zaprasza na Kiermasz Świąteczny

Napisała

22-23 grudnia (sobota-niedziela) | Plac Mickiewicza w Andrychowie

Podczas odbywającego się w Katowicach szczytu COP24 samorządowcy polskich miast ogłosili i podpisali Deklarację „Solidarność dla Klimatu”. Podejmują w niej zobowiązania do konkretnych wspólnych działań na rzecz ochrony klimatu, zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości życia mieszkanek i mieszkańców.

wtorek, 11 grudzień 2018 15:29

Wadowiccy laureaci Festiwalu „Talenty 2018”

Napisała

Podczas Koncertu Galowego, 9 grudnia br., poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu „Talenty” oraz usłyszeliśmy wybranych najzdolniejszych laureatów konkursu z powiatu wadowickiego. Jurorzy nominowali 68 osób do nagrody „Talent” w 7. kategoriach artystycznych i wiekowych.

W Kalwarii Zebrzydowskiej gościli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie Tomasz Pałasiński – Dyrektor i  Agnieszka Wachowska Zastępca.  Spotkanie było okazją do podsumowania bardzo dobrej współpracy pomiędzy GDDKiA w Krakowie a Gminą Kalwaria Zebrzydowska. Burmistrz Augustyn Ormanty podziękował za ostatnie przeprowadzone inwestycje drogowe GDDKiA Kraków, w szczególności za wykonanie modernizacji obiektów mostowych w miejscowości Brody oraz budowę chodnika w ciągu Drogi Krajowej nr 52 w miejscowości Barwałd Górny.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w gorzeńskim lesie (powiat wadowicki). 66-letni mężczyzna spadł z myśliwskiej ambony. Niestety nie udało się go uratować.

Strona 1 z 56
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA