Dla uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, społeczność Osiedla Krzyszkowice w Wieliczce postanowiła odnowić pamiątkowy Krzyż, znajdujący się na przeciwko Domu Ludowego.

W salach I piętra Zamku Królewskiego Muzeum Niepołomickie zorganizowało nową wystawę pt. Niepodległa w Niepołomicach. Jest to kolejne z tematycznych rozwinięć dobrze już znanej wystawy stałej pt. Niepołomice. Miasto, czas i ludzie.

Dyrekcja, nauczyciele oraz przedszkolaki z Szarowa składają serdeczne podziękowania dla MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO za podarunek w postaci oczyszczacza powietrza. Otrzymaliśmy go w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pod nazwą wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze.

piątek, 09 listopad 2018 15:18

W Cichawie powstaje nowy zbiornik wody

Napisał

Rozpoczęła się budowa zbiornika wody surowej przy stacji uzdatniania wody w Cichawie. Inwestycja współfinansowana jest z funduszy pozyskanych z Województwa Małopolskiego.

czwartek, 08 listopad 2018 14:46

CKiT: MAMMA MIA: Ząb za ząb

Napisał

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego mamy wraz z pociechami zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu MAMMA MIA. O profilaktyce stomatologicznej u dzieci opowiadać będzie dentysta Agnieszka Miazga. 20 listopada 2018 r., godz. 10.00.

czwartek, 08 listopad 2018 14:40

CKiT: WERNISAŻ WYSTAWY ANNY MARCZYK

Napisał

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Światy moje” autorstwa krakowskiej malarki Anny Marczyk, który odbędzie się 24 listopada 2018 roku o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Wystawę będzie można oglądać do 28 grudnia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce poszukują świadków dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło 2 listopada w powiecie wielickim.

W dniach 3-4 listopada 2018 odbyły się w Astanie, (Kazachstan) Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin seniorów i juniorów oraz Puchar Juniorów młodszych, i Młodzików KWF w sumie z udziałem około 1000 zawodników z 24 państw w tym z Japonii, Rosji, Austaralii i Indii.

czwartek, 08 listopad 2018 12:39

Przebudowa drogi Winiec – Jaroszówka

Napisał

W październiku br. rozpoczęła się kompleksowa modernizacja drogi gminnej Wieniec – Jaroszówka. Prace realizowane są na odcinku ponad 2km. Wartość zadania to 800 000zł.

Strona 1 z 80

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA