piątek, 07 grudzień 2018 12:25

Termomodernizacja na terenie gminy Wieliczka

Napisał

Trwają prace związane z realizacją I etapu projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Wieliczka etap I oraz etap II”.

Realizacja projektu, którego głównym celem jest poprawienie efektywności energetycznej dziesięciu budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy wynika z Planu gospodarki nisko emisyjnej dla Gminy Wieliczka na lata 2015-2020 (PGN). Dzięki zmianom technologicznym zwiększy się wykorzystanie energii końcowej, co wpłynie na poprawę efektywności energetycznej Gminy, a to przełoży się na poprawę jakości środowiska poprzez zmniejszenie ilości zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Ograniczenie negatywnego wpływu działalności energetycznej na środowisko naturalne, doprowadzi do poprawy jakości powietrza. Poprzez uporządkowanie gospodarki energetycznej w budynkach komunalnych na terenie Gminy Wieliczka poprawią się warunki użytkowania ich przez mieszkańców. Obniżeniu ulegną także koszty utrzymania obiektów w skali roku.

Pierwszy etap obejmuję głęboką termomodernizację wraz z wymianą systemu grzewczego czterech budynków użyteczności publicznej:
– Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieliczce, -
- Budynek Szkoły Podstawowej w Grabiu ,
- Budynek UMiG Wieliczka przy ul. Limanowskiego 32
- Budynek OSP w Raciborsku.

Info/foto: UMW

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.