piątek, 14 grudnia 2018 09:43

Srebro koszykarzy z Gdowa

Autor Manuel Langer

Wielki sukces odnieśli koszykarze Szkoły Podstawowej w Gdowie, którzy wywalczyli srebrne medale i tytuł Wicemistrzów Powiatu Wielickiego, prezentując bardzo wysoki poziom sportowy.

Na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Łazanach rozegrano powiatowy turniej mini koszykówki chłopców szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego.

W turnieju wystartowało pięć drużyn szkolnych z czterech gmin powiatu wielickiego tj. SP 2 Wieliczka, SP Koźmice Wielkie, SP Gdów, SP Niepołomice i SP Biskupice. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, zgodnie z przepisami mini koszykówki PZKosz.

Koszykarze z Gdowa wygrali kolejno z SP Niepołomice 30:15, SP Koźmice Wielkie 29:14 oraz SP Biskupice 42:8, by uznać wyższość faworyta turnieju z SP 2 Wieliczka 12:25, która jest jedną z najlepszych drużyn w Małopolsce.

Zespół z Gdowa grał w składzie: Antoni Pisarski (kapitan drużyny, 40 pkt), Antoni Ponisz (17 pkt), Kacper Szostak ( 14 pkt), Kamil Ruman(4pkt), Jakub Serafin (6 pkt), Szymon Zabdyr (8pkt), Kamil Malarczyk (12 pkt), Krystian Gomółka (10 pkt), Bartosz Wrześniak (2 pkt), i Nikodem Feliks.

Drużyny, które stanęły na podium zostały nagrodzone medalami, pucharami i dyplomami, które wręczył Powiatowy Organizator Sportowy Pani Ewa Seidl.

Info/foto: UG Gdów