piątek, 15 marzec 2019 13:55

Szachiści ze szkół gminy Kłaj najlepsi!

Napisał

W piątek 8.03.2019r w Domu Pełnym Kultury w Staniątkach odbył się pierwszy z czterech turniejów Powiatowej Ligi Szkolnej. W zawodach wzięło udział łącznie ok. 140 uczniów z Gminy Niepołomice, Wieliczka i Kłaj.

Gmina Kłaj zameldowała się z 27 zawodnikami, a wyniki były bardzo zadowalające. Pierwsze miejsce w grupie A (2010 i młodsi) wywalczył z kompletem zwycięstw Filip Wajda (SP Kłaj)! Filip zagrał fenomenalne zawody i sam długo nie mógł uwierzyć w to co się stało. Tuż za podium uplasowali się Mikołaj Fraś (SP Kłaj) i Oliwier Dziedzic (SP Szarów), którzy ponieśli tylko po jednej porażce. Warto dodać, że w pierwszej „dziesiątce” tej grupy znalazło się, aż pięciu naszych zawodników!

W grupie B (ur. 2006 i młodsi) także z kompletem 6 pkt. wygrał Dawid Klejdysz (SP Kłaj)! Dawid po raz kolejny pokazał, że ciężka praca popłaca, a udziały w turniejach zapewniają cenne doświadczenie, które dziś zaowocowało! W pierwszej dziesiątce tej grupy znalazł się jeszcze Maciej Palich (SP Kłaj), który uzyskał 4 pkt.

Pierwsze miejsce wśród dziewczynek zdobyła Dorota Jankowicz (SP Szarów), która uzyskała 4.5 pkt! Dorotka nie pierwszy raz staje na turniejowym podium, ale dzisiejsze zawody są zdecydowanie jej najlepszym występem! Wyróżnienie w kategorii dziewcząt otrzymały jeszcze nasze dwie zawodniczki: Zuzanna Turecka (SP Szarów) i Zuzanna Kmak (SP Szarów)

Pozostali reprezentanci Gminy Kłaj, także zagrali udane zawody. Dla jednych był to pierwszy turniej szachowy, a dla innych kolejne zdobyte doświadczenie. Każdy z naszych zawodników wrócił do domu z punktami!

Info/foto: UG Kłaj, „Szachownica”

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.