wtorek, 30 kwiecień 2019 10:17

P+R „Mały Płaszów” już otwarty

Napisał

Kolejny parking w systemie „Parkuj i Jedź” w Krakowie został udostępniony użytkownikom.

Parking P+R Mały Płaszów jest zlokalizowany w Płaszowie na wysokości pętli tramwajowej i autobusowej (ul. Lipska). Dojazd na parking ulicą Bagrową  (jadąc ul. Lipską należy skręcić w ul. Mierzei Wiślanej i dalej w ul. Bagrową).

Działa w systemie zamkniętym. Jest czynny codziennie od godziny 4:30 do 2:30 dnia następnego. Na parkingu są miejsca postojowe dla  165 pojazdów, w tym 7 dla osób niepełnosprawnych oraz 2 miejsca postojowe ze stacjami ładowania - dla pojazdów z silnikami elektrycznymi. Regulamin parkingu zapewnia bezpłatny postój dla posiadacza jednej z niżej wymienionych kart. Karty muszą być  aktywowane, z zapisanym ważnym biletem  na podstawie którego następuje wjazd na parking. Parkowanie na podstawie kart obejmuje:

  • KKM- Krakowska Karta Miejska ( nośnik fizyczny )
  • KK - Karta Krakowska ( nośnik fizyczny )
  • MKA-Małopolska Karta Aglomeracyjna ( nośnik fizyczny + aplikacja mobilna )

Pozostałe osoby, które wjeżdżają samochodem na parking otrzymują wydruk jednego biletu parkingowego w cenie 10 PLN. Pozostawiając swój pojazd, mogą na podstawie otrzymanego biletu korzystać z usług Komunikacji Miejskiej w Krakowie do godziny 2:30 dnia następnego. Na podstawie jednego biletu  parkingowego może podróżować tylko jedna osoba. Opłaty można także wnosić w kasie parkingowej przy pomocy bilonu, banknotów, kart płatniczych oraz również przy wyjeździe zbliżeniowo kartą płatniczą. Pozostawiając swój pojazd na parkingu można się udać w kierunku centrum miasta tramwajami nr 11 i 78 oraz autobusami nr 123, 125, 128, 158.  Przykładowe czasy dojazdu z Parkingu P+R Mały Płaszów ( wg rozkładu jazdy MPK Kraków ):

  • Tramwaj nr 11 - Rynek Podgórski ok. 16 min.
  • Tramwaj nr 78 – Teatr Słowackiego ok. 18 min.
  • Autobus nr 123 - Mistrzejowice ok. 40 min.
  • Autobus nr 125 - Rondo Mogilskie ok. 15 min.
  • Autobus nr 128 - TAURON Arena Kraków ok. 8 min.
  • Autobus nr 158 – Podgórze SKA ok. 9 min.

Serdecznie zapraszamy do korzystania.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej : http://mi.krakow.pl/parkingi/park-and-ride-maly-plaszow

Zobacz mapkę komunikacji miejskiej sieci tramwajów:

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.