Opowieść o życiu legendy polskiej muzyki Wyróżniony

W środę, 8 listopada Teatr Śląski z Katowic zabrał nas w podróż do czasów, w których  królował zespół Dżem.

O godzinie 19.00 w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie rozbrzmiały takie hity  jak ,,List do M.”, ,,Czerwony jak cegła” czy ,,Whisky”, a licznie zgromadzona publiczność miała wyjątkową okazję być świadkiem niezwykłej teatralno-muzycznej opowieści o życiu legendy polskiej muzyki, lidera zespołu Ryśka Riedla w spektaklu pt. ,,Skazany na Bluesa” w reżyserii  Arkadiusza Jakubika.

W roli głównej zobaczyliśmy świetnego muzyka i aktora Macieja Lipinę, wokalistę zespołu  "Ścigani”, a odtwórczynią jednej z głównych ról była wieloletnia aktorka Teatru Śląskiego, gdowianka z pochodzenia Pani Alina Chechelska - Płoskonka.

Piękna scenografia, poruszająca fabuła spektaklu, muzyka na żywo to wszystko sprawiło, że  występ spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem gdowskiej publiczności, która ,,Sen o Victorii” na finał  zaśpiewała już wspólnie  z artystami. Gdów aktorów i muzyków Teatru Śląskiego żegnał gromkimi owacjami na stojąco. Artyści jeszcze długo po zakończeniu spektaklu fotografowali się z fanami rozdając autografy.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie. Patronat medialny objęli: Telewizja Kraków, Radio Plus, portal Koncertomania, a także portale lokalne: Moja Bochnia i Mój Gdów.

fot. Piotr Sionko

(red)

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualizacja: piątek, 10 listopad 2017 16:43
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Galeria

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA