środa, 07 sierpień 2019 16:26

Niepołomice: Trwa rozbudowa szkoły w Zakrzowie

Napisała

Przy Szkole Podstawowej w Zakrzowie powstaje nowa sala gimnastyczna i 5 dodatkowych sal lekcyjnych. Kiedy zostaną oddane do uzytku?

Obecnie trwają już prace na drugiej kondygnacji budynku. Wykonawca zakłada, że wszystkie roboty budowlane wraz z dachem i zamknięciem budynku w stanie surowym zakończą się do 15 grudnia.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Zakrzowie zakłada: dobudowanie sali gimnastycznej i sal lekcyjnych wraz z instalacjami wewnętrznymi w budynku (wodociągowo-kanalizacyjna, gazowa , elektryczna , wentylacja mechaniczna) oraz instalacjami wewnętrznymi poza budynkiem (wodna wraz ze studnią wodomierzową , kanalizacja sanitarna, kanalizacja deszczowa).

Wartość inwestycji przekracza ponad 4,4 mln zł, a środki w całości pochodzą z budżetu Gminy Niepołomice. 

Co ciekawe, powierzchnia projektowanej zabudowy (657,35 m. kw) jest większa od istniejącej (635,30 m. kw). Powierzchnia użytkowa sali gimnastycznej wyniesie 255 m. kw. Ponadto powstaną 4 sale lekcyjne o powierzchni 51 m. kw. oraz jedna o powierzchni 65 m. kw., a także: szatnie, łazienki, toalety, pomieszczenie gospodarcze, wentylatornia i kotłownia.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne ELKA Sp. z o.o. z Krakowa – wyłonione w ramach przetargu.

Jak dotąd wszystkie roboty idą zgodnie z harmonogramem. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na 30 czerwca 2020 roku.

Inf. i foto: UG Niepołomice

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.