czwartek, 22 sierpień 2019 09:56

Wieliczka: Atrakcje na zakończenie wakacji

Napisała

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na wypełnione pozytywnymi wrażeniami zakończenie wakacji do Zamku Żupnego i Muzeum w kopalni soli w dniach 27-30 sierpnia.

W programie:

 

Zabawy z wyobraźnią - Zamek Żupny, 27.08, godz. 10.00 - 12.00

Uczestnicy zajęć poddadzą się sile swojej wyobraźni i marzeń! Poznają pojęcie abstrakcji, wykonując rozmaite ćwiczenia pobudzające wyobraźnię. Grając w gry oraz ćwicząc kreatywne myślenie odkryją, że nie wszystko w życiu musi mieć sens i porządek. A na koniec zajęć powstaną niesamowite dzieła, które pozwolą ujawnić ukryte myśli i uczucia.

Górnicze żywioły - Trasa Muzeum w Kopalni Soli, 28.08, godz. 10.00 - 12.00

Czy wszystkie żywioły występujące na świecie można spotkać pod ziemią? Czy pomagają one górnikowi w pracy, czy też szkodzą? W jaki sposób można sobie z nimi poradzić? Na te pytania uczestnicy znajdą odpowiedź podczas wędrówki po górniczych wyrobiskach. Podejmą też wyzwanie związane z ratowaniem kopalni przed żywiołami.

Podróż po górniczej Wieliczce - Zamek Żupny, 29.08, godz. 10.00 - 12.00

Czas wakacji sprzyja podróżom a górnicza Wieliczka staje się często ich celem. Miasto to posiada dwa światy: podziemny, tajemniczy i ciemny oraz naziemny z niezwykłymi górniczymi budynkami. Tym razem podczas spaceru na powierzchni miasta uczestnicy poznają jego najciekawsze miejsca i rozwiążą intrygujące zagadki. Czekają na nich quizy, rebusy i krzyżówka.

Podziemny zwierzyniec - Trasa Muzeum w Kopalni Soli, 30.08, godz. 10.00 - 12.00

Spotkanie skierowane jest do wszystkich najmłodszych miłośników zwierząt, którzy zwiedzą podziemną ekspozycję Muzeum Żup Krakowskich. Podczas zajęć dowiedzą się wielu ciekawostek o życiu i pracy koni pod ziemią, poznają urządzenia do transportu soli, oraz zobaczą „psa kopalnianego”. Na uczestników czekają: karty pracy, quiz oraz zabawy ruchowe.

Ważne informacje:

Zbiórka: dziedziniec Zamku Żupnego, godz. 9.45
Uczestnicy: dzieci w wieku 6-12 lat + rodzice lub opiekunowie
Cena zajęć: kopalnia 9 zł /osoba, zamek 6 zł/ osoba
50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+,Krakowską Kartą Rodzinną z Kartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33
W kopalni jest chłodno, tylko 14 0C, konieczne jest ciepłe okrycie.

Dla grup zorganizowanych: Do 30.08 Muzeum zaprasza grupy zorganizowane na warsztaty ze stałej oferty Muzeum:

w Zamku Żupnym w cenie 6 zł/osoba, grupa może liczyć max. 25 osób
w Muzeum na III poziomie kopalni soli w cenie 9 zł/osoba i 70 zł opłata przewodnicka od grupy liczącej max. 35 osób.

www.muzeum.wieliczka.pl

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.