piątek, 04 październik 2019 13:08

Niepołomice: W sobotę "Wyścig by Tomasz Marczyński"

Napisała

5 października w Niepołomicach pod hasłem „Wyścig by Tomasz Marczyński” odbędzie się kolarska impreza sportowa. Wyścig, w którym Tomasz Marczyński, kolarz grupy Lotto Soudal wraz z uczestnikami rajdu przejedzie ponad 100-kilometrową trasę otuliny Puszczy Niepołomickiej, będzie zwieńczeniem tegorocznego sezonu kolarskiego. Na zawodników i kibiców czekać będzie wiele niespodzianek. Partnerem wydarzenia jest firma Soudal, tytularny sponsor drużyny Lotto Soudal.

Tegoroczny wyścig w Niepołomicach to już druga edycja rowerowych zmagań, zorganizowana z inicjatywy polskiego zawodnika startującego w barwach grupy kolarskiej Lotto Soudal - Tomasza Marczyńskiego.

Uczestnicy zawodów w zależności od swojej kondycji, będą mieli do wyboru dwa dystanse – 37 i 112 kilometrów. Rywalizacja rozpocznie się 5 października punktualnie o godzinie 11.11 przy Zamku Królewskim, następnie zawodnicy wyruszą Drogą Królewską w stronę Puszczy Niepołomickiej. Uczestnicy dłuższego dystansu zmierzą się z czterema pętlami po 25 kilometrów. Będą mieli też okazję sprawdzić swoje możliwości na dwóch segmentach specjalnych – z odrębnym pomiarem czasu przejazdu.
Jednak „Wyścig by Tomasz Marczyński” to nie tylko impreza dla uczestników rajdu. Obok rywalizacji sportowych, strefy relaksu i innych rozrywek, organizatorzy zaplanowali m.in. zajęcia o charakterze edukacyjnym.

Miłośnicy dwóch kółek będą mogli sprawdzić stan swojego roweru w punkcie serwisowym Soudal. Tam też eksperci podpowiedzą m.in. jak prawidłowo dbać o sprzęt, którym jeździmy. Soudal, jako tytularny sponsor belgijskiej drużyny Lotto Soudal, od lat wspiera sympatyków kolarstwa. - Marka Soudal pochodzi z Belgii, a więc kraju słynącego z miłości do kolarstwa. Stąd wywodzi się też najwięcej mistrzów świata w tej dyscyplinie. Obok zamiłowania do tego sportu, nasza firma podziela również wartości reprezentowane przez zawodników – wytrwałość, konsekwencję i ciężką pracę – wyjaśnia Andrzej Kaczor, dyrektor zarządzający Soudal.

Marka Soudal angażuje się także w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. W tym roku najmłodsi uczestnicy imprezy w Niepołomicach zostaną wyposażeni w kamizelki odblaskowe. – Dla Tomasza Marczyńskiego, lidera grupy Lotto Soudal ważne jest nie tylko promowanie aktywności sportowej, ale i edukacja osób, które uprawiają kolarstwo szosowe. My także bardzo popieramy wszelkiego rodzaju inicjatywy, które mogą poprawić bezpieczeństwo na drodze. Dlatego będziemy wspierać Tomasza Marczyńskiego i wspólnie z nim organizować w najbliższej przyszłości działania kształtujące właściwe zachowania i poruszanie się na drodze, zwłaszcza wśród osób uprawiających kolarstwo – mówi Andrzej Kaczor, dyrektor zarządzający Soudal.
W trakcie „Wyścigu by Tomasz Marczyński” najmłodsi uczestnicy będą mieli okazję poznać zasady ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania podczas jazdy rowerem. W specjalnie stworzonym Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego znajdą się m.in. różnego rodzaju pojazdy, oznakowania i przejścia dla pieszych. Panel edukacyjny poprowadzą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji.

Więcej informacji na temat imprezy oraz możliwość zapisu na „Wyścig by Tomasz Marczyński” dostępne są na stronie www.wyscig.cc.

mat. prasowe

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.