wtorek, 08 październik 2019 15:59

Wieliczanie wicemistrzami Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Napisała

Od 4 do 6 października odbyła się 6. Runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z bazą rajdu w Dusznikach – Zdroju – Zieleniec – 53 Rajd Dolnośląski – Hotel Zieleniec. Załoga rajdowa Stopa/Ślęczka Rally Team – Filip Stopa i Rafał Ślęczka jadąc rajdowym BMW 318 iS kolejny raz stanęła na podium.

Ostatnia runda w tym sezonie dostarczyła wiele emocji i rozstrzygnięć. Blisko 220 km zaciętego ścigania, 7 z 18 odcinków przejeżdżanych po zmroku, a do tego zmienne warunki pogodowe od jazdy w ulewie i mgle w sobotę, po przepiękne słońce w niedzielę. W bardzo trudnych warunkach świetnie poradziła sobie załoga rajdowa Stopa/Ślęczka Rally Team – Filip Stopa i Rafał Ślęczka jadąc rajdowym BMW 318 iS, stając na podium:

• 3. miejsce w Kategorii FIA 4/J2 ( auta z lat 1986 – 1990 )
• 3. miejsce w Historycznej Klasyfikacji Generalnej Motul HRSMP 2019 ( Kategorie FIA 1, FIA 2, FIA 3, FIA 4/J1, FIA 4/J2 )

Zespół rajdowy Stopa/Ślęczka Rally Team zajmując 3. miejsce w Kategorii FIA 4/J2 podczas ostatniej rundy cyklu Motul HRSMP 53. Rajdzie Dolnośląskim – Hotel Zieleniec po podliczeniu punktów z pozostałych eliminacji zdobyła I Wicemistrzostwo Polski.

Filip Stopa: Kończymy sezon HRSMP w bardzo dobrych humorach broniąc pozycje Wicemistrza Polski w Kategorii FIA 4/J2. Rajd nie należał do łatwych, warunki na trasie, nocne odcinki i ponad 200 km oesowych sprawiły, że jazda samochodem tylnonapędowym nie była łatwa. Cieszy mnie fakt, że przez cały rajd podróżowaliśmy bezbłędnie, a nasze BMW po raz kolejny nie zawiodło. Wielkie podziękowania dla Rafała Ślęczki za kawał dobrej pracy na prawym fotelu jak również dla całej ekipy QQ Motorsport za wspaniałą atmosferę i doping podczas imprezy.

Rafał Ślęczka: Jesteśmy I Wicemistrzami Polski ! To dla Nas wyjątkowy start, w wyjątkowo arcy trudnym rajdzie. Udało się nam cały czas utrzymać właściwą koncentrację, nie ryzykować nadmiernie i przywieź dobry wynik na metę rajdu. Podziękowania kieruję w stronę Filipa Stopy, który zawsze profesjonalnie podchodzi do tematu i szybko, a zarazem bezpiecznie prowadzi swoją „tylnonapędowe” BMW. Dziękujemy również naszym partnerom rajdowym, rodzinom, całemu naszemu zespołowi rajdowemu. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy kibicowali nam na odcinkach rajdu oraz internecie.

mat. prasowy

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.