czwartek, 31 październik 2019 14:06

Biskupice: Za złamanie przepisów kierowca musiał zjeść cytrynę

Napisała

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Biskupicach zorganziowali wspólnie akcję kontroli drogowych, które kończyły się wręczeniem cukierka lub plasterka cytryny do zjedzenia.

Wieliccy policjanci, wspólnie z uczniami szkół podstawowych, od wielu lat promują bezpieczeństwo na drodze, organizując m.in. akcje ,,Odblaskowa Szkoła’’. Dzięki takim akcjom dzieci przez takie akcje mają realny wpływ na poziom bezpieczeństwa we własnej miejscowości. Jest to również doskonała okazja na pogłębienie ich wiedzy z zakresu ruchu drogowego.

Podczas ostatniej akcji uczniowie mogli również poczuć się jak prawdziwi policjanci ruchu drogowego. Uczestnicy ruchu, którzy nie popełnili żadnego wykroczenia a ich pojazd był w pełni wyposażony i sprawny, w nagrodę otrzymywali cukierka. Kierujący, u którego stwierdzono uchybienie, w ramach kary miał do wyboru, ukaranie mandatem lub zjedzenie plasterka cytryny.

Akcja miała na celu uwrażliwić przejeżdżających kierowców na bezpieczeństwo pieszych.

inf. i foto: KPP w Wieliczce

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.