piątek, 08 listopad 2019 13:45

Niepołomice: Hołownia w Laboratorium Aktywności Społecznej

Napisała

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach oraz Fundacja „Lepsze Niepołomice” zapraszają na spotkanie z Szymonem Hołownią – dziennikarzem, pisarzem i publicystą.

Szymon Hołownia jest dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press. Po raz pierwszy w 2006 roku w kategorii wywiad i w 2007 w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Na koncie ma również nagrodę „Ślad”, MediaTory, Wiktora Publiczności.

Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv. W TVP1 prowadził autorski program, a w stacji TVN wspólnie z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”. Od 2015 r. jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego”.

Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej, ostatnio „Boskie zwierzęta” (2018) i „Maryja. Matka rodziny wielodzietnej” (2019).

Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

W 2016 r. został odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka”.

Spotkanie odbędzie się w Laboratorium Aktywności Społecznej, ul. Bocheńska 26 we wtorek 19 listopada. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18.00.

Wstęp wolny

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.