Jasełka dla Norberta Wyróżniony

"W tę świętą noc blask z mroku się wyłania" to tytuł tegorocznego Misterium Bożonarodzeniowego przygotowanego przez uczniów i absolwentów Niepublicznego Gimnazjum w Podstolicach.

W wypełnionym do ostatniego miejsca patio Solnego Miasta zapanował ponownie magiczny nastój Świat Bożego Narodzenia. Wraz z młodymi aktorami odbyliśmy podróż pomiędzy światami, aby przekonać się, że blask pokona mrok, a betlejemski cud ma n moc. Przedstawieniu przyświecał szczytny cel, gdyż podczas jasełek została przeprowadzona charytatywna zbiórka na rzecz wsparcia leczenia Norberta, absolwenta gimnazjum, walczącego z chorobą nowotworową. Podczas przedstawienia można było zakupić cegiełki własnoręcznie wykonane przez uczniów gimnazjum oraz szkoły podstawowej w Podstolicach. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać 5,5 tyś złotych.

"To właśnie dziś ma powtórzy się cud! " - to fragment jednej z pastorałek, które wybrzmiały podczas Jasełek dla Norberta i 7 stycznia2018 roku w Solnym Mieście cud się powtórzył! W magicznych dekoracjach, w atmosferze radości i wzruszenia pokazaliśmy, że słowo RAZEM ma ogromną siłę!

Info/foto: UM Wieliczka

Manuel Langer

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA