środa, 21 czerwca 2017 13:58

Grad medali dla karateków

Autor Redaktor Techniczny

34 medale (14 złotych, 6 srebrnych i 14 brązowych) zdobyli w Bytomiu zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego podczas Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego – Silesia Cup.

Niepołomickich karateków wyróżniono też nagrodami specjalnymi. Karolina Kosek otrzymała hulajnogę za najlepszy występ wśród wszystkich dzieci, które wywalczyły złoty medal. Konrad Irzyk wrócił do domu z ręcznie kutym mieczem samurajskim. Do niepołomickiej Akademii trafił także sprzęt sportowy za najlepszy wynik klubowy na zawodach. W turnieju wystartowało 550 zawodników z 36 klubów. Jak co roku, gościli też karatecy z Czech – informuje niepołomicki magistrat.

– To był dobry dzień treningowy. Do Pucharu Polski Dzieci zostały dwa tygodnie. Teraz mamy czas, żeby poprawić wszelkie niedociągnięcia – podsumował występ swoich podopiecznych sensei Paweł Janusz.

Teraz niepołomiccy karatecy przygotowują się do mistrzostw Polski, które w połowie czerwca br. odbędą się w Zamościu.