Ile pracy miała straż pożarna w naszym regionie w 2017 r.? Wyróżniony

poniedziałek, 12 marzec 2018 15:49

Co 4 godziny i 14 minut strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wyjeżdżali do zdarzeń. Co 7 godzin i 5 minut były to miejscowe zagrożenia, co 13 godzin i 44 minuty pożary, co 45 godzin i 9 minut fałszywe alarmy. Dane te przedstawiono podczas dorocznej narady podsumowującej działalność wielickiej KP PSP za 2017 rok.

- Szczególnym sprawdzianem funkcjonowania naszej formacji są prowadzone akcje ratownicze, w których niesiemy społeczeństwu skuteczną pomoc w czasie pożarów, wypadków komunikacyjnych oraz innych zdarzeń i klęsk żywiołowych – powiedział na wstępie Przemysław Przęczek, pełniący obowiązki komendanta powiatowego PSP w Wieliczce.

W minionym roku na terenie powiatu wielickiego miało miejsce ogółem 2069 zdarzeń. To o 540 więcej w porównaniu z 2016 rokiem. Ciągle najwięcej z nich to miejscowe zagrożenia, których było 1237. Na drugim miejscu znalazły się pożary, których odnotowano 638 oraz fałszywe alarmy. Te wzrosły ze 124 w 2016 roku do 194 w minionym roku.

Szczegółowo informacje przedstawili szefowie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego oraz sekcji Kontrolno-Rozpoznawczych i Kwatermistrzowsko-Technicznej. Pojawiły się w nich relacje z akcji, ćwiczeń, zawodów, szkoleń.

Sztandarowym wydarzeniem stał się Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników rozgrywany w kopalni soli, do której w swoim wystąpieniu nawiązał małopolski komendant wojewódzki PSP Stanisław Nowak. – Wielicka Komenda PSP stała się dzięki temu jeszcze bardziej rozpoznawalna – stwierdził Stanisław Nowak, który w swoim wystąpieniu odniósł się do przedstawionych sprawozdań oraz sytuacji lokalowej komendy. – Chciałbym, żeby w tym temacie głos zabrał starosta wielicki Jacek Juszkiewicz – powiedział komendant.

- Wszystkim nam zależy żeby nowa siedziba PSP powstała. Od lat podejmujemy w tym zakresie starania. Niczego w tym momencie nie można przesądzić, ale mogę zapewnić, że nie rezygnujemy. Spotykamy się, rozmawiamy, przekonujemy wspólnie z panami komendantami, bo wiemy, że ta inwestycja jest bardzo potrzebna – podsumował starosta Jacek Juszkiewicz, który podziękował jednocześnie strażakom z KP PSP w Wieliczce oraz druhom ochotnikom za codzienną służbę.

Info/foto: Starostwo Powiatowe w Wieliczce

Manuel Langer

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA