Wizyta wicepremier Szydło w Wieliczce Wyróżniony

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 13:48

Choć kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi się jeszcze nie zaczęła, to PiS - jak zwykle - jest partia, która najwcześniej się bierze za objeżdżanie kraju z prezentowaniem swych najnowszych obietnic i pomysłów na rządzenie krajem. W ten weekend Wieliczkę odwiedziła wicepremier Beata Szydło. O czym mówiła mieszkańcom?

- Jesteśmy w połowie kadencji, za nami bardzo wytężona praca, dużo zrobiono. Wczoraj doszłam do wniosku, że właściwie wszystko to, do czego się zdeklarowaliśmy, w ciągu dwóch i pół roku zostało zrealizowane. Te projekty albo są zakończone, albo są w trakcie realizacji. Teraz przyszedł czas, żeby te projekty zaczęły pracować, żeby toczyły się tak, jak zostało to zaprojektowane i przygotowane. To również moment, kiedy trzeba pokazać nowe pomysły, kierunki, pokazać, w którą stronę chcemy pójść. Stąd wczorajsza konwencja i propozycje jakie tam padły - powiedziała zastępczyni premiera Morawieckiego.

- Myślę, że każdy z nas zapytany o to, jak wyobraża sobie życie w Polsce, to chciałby, żeby Polska szybko się rozwijała, żeby była bezpieczna, była krajem, w którym dobrze się żyje, żeby była miejscem, w którym każdy może realizować swoje marzenia. Właśnie taki program Prawo i Sprawiedliwość proponuje i realizuje. Program, który daje szansę wszystkim, bo każdy z nas jest gospodarzem w ojczyźnie. Wierzymy, że mamy ogromną szansę na to, żeby Polska była pięknym, rozwijającym się krajem, w którym każdemu dobrze się żyje - dodała.

Szydło zaprezentowała program 300 zł szkolnej wyprawki dla wszystkich uczniów poniżej 18. roku życia oraz tzw. program Mama+ (specjalna emerytura dla kobiet, które urodziły co najmniej czworo dzieci), a także program Dostępność+, który ma zwiększyć możliwość udziału seniorów w życiu społecznym: - Mamy propozycje dla rodzin, dla mam. Chcemy, żeby w Polsce rodziło się więcej dzieci (...) Prawo i Sprawiedliwość troszczy się o demografię. Wśród projektów, które chciałaby wdrożyć wymieniała między innymi emerytury dla kobiet, które nie pracowały, ale wychowały co najmniej czworo dzieci czy darmowe leki dla kobiet w ciąży - obiecała była premier.

Szydło zaprezentowała też przedstawione już wcześniej przez przewodniczącego PiS, Jarosława Kaczyńskiego propozycje dla małych i średnich przedsiębiorców wprowadzenia niższej, proporcjonalnej do wynagrodzenia składki na ZUS. W dalszej części mówiła o środkach, które zostaną przeznaczone na remonty lokalnych dróg (kilka dni wcześniej w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim minister MSWiA, Joachim Brudziński przedstawił już lokalnym włodarzom małopolskich mniejszych miast i wsi promesy - czyli obietnice otrzymania pieniędzy - na kilkaset mln zł na ten cel).

Manuel Langer

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualizacja: poniedziałek, 16 kwiecień 2018 14:04
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA