Próbował zabić swoich współlokatorów Wyróżniony

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 12:57

Wieliccy mundurowi zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swoich współlokatorów. 39-latkowi przedstawiono zarzuty usiłowania dwóch zabójstw. Został aresztowany na 3 miesiące.

W nocy z 11 na 12 kwietnia 2018 roku do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, iż na terenie jednego z wynajmowanych mieszkań na terenie Biskupic doszło do bójki, w wyniku której jej uczestnicy odnieśli obrażenia w postaci ran od noża.

Na miejsce została wezwana Policja z Komisariatu Policji w Gdowie. Mundurowi przy wsparciu kolegów z Wieliczki błyskawicznie ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, iż w wynajmowanym przez pracowników budowy mieszkaniu doszło do sprzeczki pomiędzy nietrzeźwymi lokatorami. Jeden z nich 39-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego wyciągnął nóż i zadał kilkanaście ciosów swojemu 23-letniemu koledze również mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Inny z domowników 36-latek, chcąc stanąć w obronie kolegi również został zaatakowany przez mężczyznę odnosząc obrażenia ciała. Agresywny mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany, a obaj poszkodowani przewiezieni na oddziały ratunkowe krakowskich szpitali, gdzie odbyły się operacje ratujące ich życie.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty usiłowania dokonania dwóch zabójstw tj. z art. 148 Kodeksu Karnego. Zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8 do dożywotniego pozbawienia wolności włącznie.

Info/foto: policja

Manuel Langer

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA