Podsumowanie VIII Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce Wyróżniony

W sobotę, 12 maja 2018r w godzinach od 8:30 do 19:30 w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się VIII Ogólnopolski Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai.

Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai pod przewodnictwem prezesa zarządu sensei Krzysztofa Kopciowskiego (2 dan). Turniej odbył się przy wsparciu Miasta i Gminy Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego. Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski (5 dan), sędzią technicznym był sensei Bogdan Światkowski (4 dan) a przewodniczącym komitetu organizacyjnego prezes honorowy WKKK shihan Robert Kopciowski (5 dan).

Tegoroczny Turniej w Wieliczce zarówno z uwagi na poziom rywalizacji sportowej oraz na ilość zawodników w poszczególnych kategoriach był bardzo wymagający. W tym wydarzeniu na 3 matach rywalizowało 406 zawodników z 45 klubów z całego kraju oraz 5 organizacji ( KWF 34 kluby / WKO 6 / POKK SOSAI 3 / WKB 1/ IKO1 1 ) przy udziale 35 sędziów (10 międzynarodowych /10 krajowych /4 okręgowych /11 klubowych) w tym z WKKK sensei Jerzy Kamionka (1 dan) oraz sempai Paweł Balicki (1kyu). 

Zarząd WKKK korzystając z podniosłości wydarzenia przyznał nagrody za zasługi dla klubu swoim 7 swoim członkom. Podczas dekoracji zwycięzców wręczono 150 dyplomów, 150 pucharów 147 medali przygotowanych przez pracownię artystyczną ArcyDzielnia z Wieliczki. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Jastrzębia zdroju, drugie z Drawska Pomorskiego a na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze z Wieliczki. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego iż VIII turniej o Puchar Solny odbył się i zakończył wielkim sukcesem. Zapraszamy za rok osu!

Indywidualne wyniki zawodników z WKKK:

Sandra Maśnica - 2 miejsce kata juniorek i 1 miejsce kumite juniorek -55kg

Martyna Kubik - 1 miejsce kumite juniorek -60kg

Emilia Worożko- 1 miejsce 5-technik open dziewcząt

Laura Domagała- 2 miejsce 5-technik open dziewcząt

Klaudia Słonka- 2 miejsce kumite juniorek młodszych -50kg

Kamil Dyląg- 3 miejsce kumite juniorów -75kg

Alan Nadrowski- 3 miejsce kumite juniorów -65kg

Dawid Grzesiak- 3 miejsce kumite kadetów +40 kg

Jakub Zieliński- 3 miejsce kumite kadetów - 40 kg

Patryk Szydłowski- 3 miejsce 5 technik chłopców

Info/foto: mat. pras.

Manuel Langer

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA