Wieliczka, Biskupice, Gdów, Kłaj, Niepołomice, Trąbki

Reklama-Budzow-lekarz

Wieliczka: 18 czerwca rozpoczyna się przebudowa ul. Krakowskiej wraz z budową rond (szczegóły) Wyróżniony

Wieliczka: 18 czerwca rozpoczyna się przebudowa ul. Krakowskiej wraz z budową rond (szczegóły)

Od 18 czerwca 2018 r. ul. Krakowska będzie drogą jednokierunkową (wjazd od strony Krakowa). W związku z budową rond i przebudową drogi zalecany jest wyjazd z Wieliczki następującymi ulicami: Niepołomską, Grottgera, Czarnochowską i Bogucką.

18 czerwca br. rozpoczniemy jedną z najważniejszych i najtrudniejszych inwestycji drogowych w Wieliczce – przebudowę ulicy Krakowskiej wraz z budową rond. Projekt realizowany jest ze środków Miasta i Gminy Wieliczka oraz z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 i całkowita jego wartość wynosi 6,5 mln zł. Udało nam się pozyskać dofinansowanie w wysokości blisko połowy kosztów inwestycji. W poprzednich latach przebudowaliśmy wyjazdy z Wieliczki ulicami: Bogucką, Czarnochowską i Grottgera. Obecnie rozpoczniemy przebudowę ul. Krakowskiej, jest to jedna z trudniejszych inwestycji w związku z tym, iż dziennie kilka tysięcy osób porusza się tą drogą.


Zmiany w istniejącej organizacji ruchu w związku z realizacja inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej ulica Krakowska wraz z budową dwóch rond”:

 1. Ruch na ulicy Krakowskiej jednokierunkowy od strony Krakowa (skrzyżowanie z ulicą Kościuszki) w kierunku centrum Wieliczki do skrzyżowania z ulicą Narutowicza i Dembowskiego.
 2. Zalecany objazd do Krakowa od ulicy Piłsudskiego ulicami: Niepołomską, Grottgera, Czarnochowską, Bogucką.
 3. Zalecany objazd do Krakowa od Centrum ulicami: Matejki, Janińską oraz Kościuszki lub Sadową.
 4. W ciągu ulicy Krakowskiej będzie utrzymany ruch pieszy poprzez wydzielone chodniki jak i pobocza.
 5. Na odcinku budowy będzie dopuszczony dojazd i dojście do istniejących sklepów i działalności gospodarczych.
 6. Ruch autobusów w kierunku centrum Wieliczki zostanie zachowany zgodnie ze stanem istniejącym.
 7. Objazdy dla autobusów:
 • Linia 204: Wieliczka Pętla do przystanku Wieliczka Kościół bez zmian, a następnie  ulicami Narutowicza – Dembowskiego – Matejki - Kościuszki i dalej po swojej trasie. Linię należy dodatkowo zatrzymać na przystankach Wieliczka Park (w zmienionej lokalizacji na ulicy Matejki w zatoce parkingowej – lokalizacja tymczasowa na czas budowy rond) oraz Wieliczka Solne Miasto. Przystanek Wieliczka CPN zostanie wyznaczony w tymczasowej lokalizacji na ul. Kościuszki przed skrzyżowaniem z ul. Krakowską. W stronę przeciwną linia będzie funkcjonować bez zmiany trasy. Linia nie pomija żadnego przystanku.
 • Linia 224: kursuje bez zmiany trasy.
 • Linia 244: Wieliczka Pętla do przystanku Wieliczka Kościół bez zmian, a następnie  ulicami Narutowicza – Dembowskiego – Matejki – Kościuszki - Sadowa i dalej po swojej trasie. Linię należy dodatkowo zatrzymać na przystankach Wieliczka Park (w zmienionej lokalizacji na ulicy Matejki w zatoce parkingowej – lokalizacja tymczasowa na czas budowy rond) oraz Wieliczka Solne Miasto. W stronę przeciwną linia będzie funkcjonować bez zmiany trasy. Linia pominie przystanek Wieliczka CPN.
 • Linia 301: Niepołomice Dworzec do przystanku Wieliczka Cmentarz bez zmian, a następnie  ulicami Narutowicza – Dembowskiego – Matejki - Kościuszki i dalej po swojej trasie. Linię należy dodatkowo zatrzymać na przystankach Wieliczka Park (w zmienionej lokalizacji na ulicy Matejki w zatoce parkingowej – lokalizacja tymczasowa na czas budowy rond) oraz Wieliczka Solne Miasto. Przystanek Wieliczka CPN zostanie wyznaczony w tymczasowej lokalizacji na ul. Kościuszki przed skrzyżowaniem z ul. Krakowską. W stronę przeciwną linia będzie funkcjonować bez zmiany trasy. Linia nie pomija żadnego przystanku.
 • Linia 304: Wieliczka Pętla do przystanku Wieliczka Kopalnia Soli bez zmian, a następnie ulicami Dembowskiego – Matejki - Kościuszki i dalej po swojej trasie. Linię należy dodatkowo zatrzymać na przystankach Wieliczka Park (w zmienionej lokalizacji na ulicy Matejki w zatoce parkingowej – lokalizacja tymczasowa na czas budowy rond) oraz Wieliczka Solne Miasto. Przystanek Wieliczka CPN zostanie wyznaczony w tymczasowej lokalizacji na ul. Kościuszki przed skrzyżowaniem z ul. Krakowską. W stronę przeciwną linia będzie funkcjonować bez zmiany trasy. Linia nie pomija żadnego przystanku.
 • Linia 904: Wieliczka Pętla do przystanku Wieliczka Kościół bez zmian, a następnie  ulicami Narutowicza – Dembowskiego – Matejki - Kościuszki i dalej po swojej trasie. Linię należy dodatkowo zatrzymać na przystankach Wieliczka Park (w zmienionej lokalizacji na ulicy Matejki w zatoce parkingowej – lokalizacja tymczasowa na czas budowy rond) oraz Wieliczka Solne Miasto. Przystanek Wieliczka CPN zostanie wyznaczony w tymczasowej lokalizacji na ul. Kościuszki przed skrzyżowaniem z ul. Krakowską. W stronę przeciwną linia będzie funkcjonować bez zmiany trasy. Linia nie pomija żadnego przystanku. Do obsługi linii należy kierować tabor typu standard.

Na przystanku Wieliczka Park, w kierunku pętli Wieliczka Kampus na ul. Dembowskiego pozostanie tylko linia 304 w kierunku Wieliczka Kampus.

Objazdy dla autobusów aglomeracyjnych zostały wprowadzone z uwzględnieniem następujących zmian w organizacji ruchu na terenie Miasta Wieliczka:

 1. Przeniesienie przystanku (słupka w kierunku Krakowa) Wieliczka CPN na ul. Kościuszki przed skrzyżowaniem z ul. Krakowską.
 2. Oznakowanie zwężenia znakami B-31 i D-5 ustalającymi pierwszeństwo przejazdu ul. Matejki dla skręcających z ul. Dembowskiego.
 3. Utrzymanie przejazdu w kierunku pętli Wieliczka Kampus przez cały okres trwania budowy.
 4. Utrzymanie przejazdu z ul. Narutowicza w ul. Dembowskiego przez cały okres trwania budowy.

Info/foto: UM Wieliczka

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 czerwiec 2018 13:39
Powrót na górę

 1. Więcej na GŁOS24
 2. EDUKACJA
 3. FINANSE I GOSPODARKA
 4. KULTURA
 5. MOTORYZACJA
 6. POLITYKA
 7. SPORT
 8. STYL ŻYCIA
 9. TURYSTYKA
 10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Głos Gorlicki

Utonęli w studni. Tragiczna historia dwóch braci

24 lipiec, 2018 | Wyświetleń:24936

12 lipca we wsi Bystra w powiecie gorlickim dwóch braci wpadło do reperowanej studni. Mimo...

Motoryzacja

Powódź w Małopolsce. Pozamykane drogi i mosty

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:15325

Pozamykane drogi i mosty. Akcja ratownicza w powiecie tatrzańskim i limanowskim. Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne...

Głos Podhalański

Podhale tonie. Zalane drogi, wsie i domy

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:15007

W wyniku wczorajszej (18.07) ulewy w regionie podhalańskim pozamykano drogi, a z wielu wsi i...

Głos Krakowski

Tragiczny wypadek na A4

27 lipiec, 2018 | Wyświetleń:11525

Dzisiaj tj. 27 lipca br. około godziny 3.30 na autostradzie A4 samochód jadący „pod prąd”...

Głos Krakowski

Kraków. Zaginął Marcin Zagórski. Widziany był w okolicy Rynku.

25 lipiec, 2018 | Wyświetleń:10920

Wczoraj, 24 lipca zaginął Marcin Zagórski. Mężczyzna widziany był ostatnio na rynku w Krakowie. UWAGA:...

Głos Beskidzki

Antyterroryści zatrzymali na gorącym uczynku 35-latka z Jordanowa. Mężczyzna był w trakcie sprzedaży narkotyków.

17 lipiec, 2018 | Wyświetleń:5309

Wspólne działania policjantów z wydziału kryminalnego z Dębicy, komendy wojewódzkiej z Rzeszowa i policyjnych antyterrorystów...

Głos Limanowski

Limanowszczyzna tonie. Zamknięte drogi, odcięte domy, ewakuacje.

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:5114

Od wczoraj trwa kryzysowa sytuacja w powiecie limanowskim. Intensywne opady deszczu doprowadziły do odcięcia kilku...

Głos Wadowicki

Pożary w Atenach. Wśród ofiar mieszkańcy Wadowic

24 lipiec, 2018 | Wyświetleń:4889

Jak informuje RMF FM wśród ofiar tragicznych pożarów w Grecji jest dwoje Polaków. Najprawdopodobniej to...

Głos Tarnowski

Trwa pożar szpitala w Tarnowie [AKTUALIZACJA]

02 sierpień, 2018 | Wyświetleń:4609

Dzisiaj tj. 2 sierpnia kilka minut po 14 w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza wybuchł...

Głos Krakowski

Marcin Zagórski odnalazł się. Rodzina dziękuje za pomoc

26 lipiec, 2018 | Wyświetleń:4158

Policja, regionalne i ogólnopolskie media oraz tysiące internautów włączyło się w poszukiwania Marcina Zagórskiego, znanego...

Głos Brzeski

Fala zatruć w brzeskim szpitalu. Nie tylko pacjenci...

02 sierpień, 2018 | Wyświetleń:3819

Jak ujawniono wczorajszego dnia oraz w nocy z środy na czwartek w Brzeskim szpitalu doszło...

Głos Mielecki

Mielec: Czy dyrektor Kwaśniewski oszukał prokuraturę?

17 lipiec, 2018 | Wyświetleń:3554

Działania kierownictwa mieleckiego szpitala są "wyjątkowo haniebne i zasługują na potępienie jako mające najprawdopodobniej charakter przestępny...