środa, 13 czerwiec 2018 12:05

Gdów: znajomy ukradł mężczyźnie 3 tysiące złotych

Napisał

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gdowie zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu w Tomaszkowicach i kradzież 3 tysięcy złotych. Jak się okazało włamywacz był... znajomym właściciela domu.

Włamanie miało miejsce w jednym z domów w miejscowości Tomaszkowice. Na miejscu, policjanci ustalili, że nieznany sprawca pod nieobecność właściciela, wyłamał zamek w drzwiach wejściowych dostał się do środka, skąd skradł 3.000 zł. Funkcjonariusze podjęli czynności, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy włamania. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Mężczyzna był znajomym właściciela domu.

Policjanci szybko ustalili, kto stoi za włamaniem. 31-latek w chwili zatrzymania przez policję miał 3,2 promila alkoholu w organizmie, ponadto w takim stanie prowadził motorower. Policja odzyskała część skradzionych przez niego pieniędzy. W wyniku przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez zatrzymanego odzyskano 2.490 zł. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, został przesłuchany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Info/foto: policja

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.