czwartek, 09 sierpień 2018 14:15

Wieliczka: grozili nożem ekspedientce

Napisała

7 sierpnia br. po godz. 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał informację o rozboju. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów monopolowych na terenie Wieliczki.

W rozmowie ze zgłaszającą ustalono, że do sklepu, w którym pracuje weszło dwóch mężczyzn, którzy zażądali wydania piwa nie płacąc za nie. Gdy ekspedientka odmówiła, mężczyźni zaczęli jej ubliżać. Po chwili jeden z nich wyciągnął z kieszeni nóż, oraz latarkę z zamontowanym paralizatorem. Mężczyzna zagroził  kobiecie, ze ją zabije jeżeli wezwie na miejsce patrol policji. Po sterroryzowaniu kobiety mężczyźni zabrali dwa czteropaki piwa o łącznej wartości 24 zł.

Funkcjonariusze szybko ustalili dane mężczyzn i rozpoczęli ich poszukiwania. Kilka godzin później sprawca rozboju oraz jego kolega zostali zatrzymali.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie jednemu z mężczyzn zarzutów rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wczoraj tj. 8 sierpnia br. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

Źródło: KWP w Krakowie

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.