piątek, 10 sierpień 2018 09:29

Złoty Kłos dla burmistrza Wieliczki

Napisał

W niedzielę, 5 sierpnia, podczas centralnych uroczystości Festa del Covo w Osimo we Włoszech, burmistrz Wieliczki otrzymał odznaczenie Złoty Kłos 2018 z rąk burmistrza Osimo Simone Pugnaloni. Odznaczenie zostało przyznane przez Komitet Organizacyjny Festa del Covo za dotychczasową współpracę, a w szczególności za organizacje Światowych Dni Młodzieży na Campus Misericordiae w Wieliczce – Brzegach, gdzie docelowo zostanie umieszczona kopia Bazyliki Mariackiej wykonana z kłosów zbóż. W uroczystościach uczestniczył również: nowy arcybiskup Ankony, ks. Emil Furtak z Krakowa, przedstawiciel komitetu organizacyjnego Raimondo Orsetti, Marcello Bedeschi.

- Dziękuję za ten niezwykły dar na Campus Misericordiae, za trud pracy włożony w jego przygotowanie. Przyjechałem tutaj wraz z młodymi przyjaciółmi z Zespołu Pieśni i Tańca „Sułkowianie”, przebyliśmy ponad 1400 km, by dotrzeć do Osimo i jesteśmy zaszczyceni odbierając ten niecodzienny dar z ziemi włoskiej. W sanktuarium znajdują się relikwie św. Jana Pawła II, patrzymy na kościół mariacki wykonany ze zbóż – czujemy się jak w domu. Dziękuję za to niezwykłe przyjęcie i odznaczenie. - powiedział Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki.

Drugie odznaczenie Złoty Kłos 2018 zostanie pod koniec sierpnia przekazane w Krakowie księdzu kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi za wieloletnią współpracę u boku Ojca Świętego Jana Pawła II, którego 40. rocznicę wyboru na Stolice Piotrową obchodzimy w tym roku.

Info/foto: UM Wieliczka

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.