czwartek, 13 wrzesień 2018 12:05

W Staniątkach odbył się turniej piłkarski "Bądź następny"

Napisał
W niedzielę 10 września na stadionie sportowym w Staniątkach odbyła się IX letnia edycja Ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej z cyklu „Bądź Następny”. W turnieju wzięły udział 23 drużyny z 20 klubów piłkarskich z całej Polski. 
264 zawodników i zawodniczek w roczniku 2010 i 2011 spędziło łącznie na 4 boiskach 2550 minut, rozegrali 85 meczy i strzelili 384 bramki.
 
Po fazie grupowej, gdzie zespoły rywalizowały w systemie każdy z każdym w 4 grupach po 6 zespołów, przyszedł czas na fazę pucharową która była podzielona na Ligę Mistrzów i Ligę Europy. W Lidze Mistrzów zgrały najlepsze 4 zespoły z każdej grupy w w Lidze Europy systemem pucharowym rywalizowały zespoły z miejsc 5 i 6 w grupach. 
NA zakończenie turnieju został rozegrany mecz o Superpuchar Europy w którym zmierzyli się zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy.
 
Najlepszymi zespołami okazały się:

Liga Mistrzów 
1 miejsce - WKS Śląsk Wrocław
2 miejsce - AP Bardomed Krosno
3 miejsce - AP Wieliczka 

Liga Europy 
1 miejsce - AP Proszowianka 
2 miejsce - Korona Beskidu
3 miejsce - Cracovia Kraków

Superpuchar Europy 
WKS Śląsk Wrocław

Nagrody Indywidualne 
Król Strzelców | Jakub Pękalski | WKS Śląsk Wrocław
Najlepszy Bramkarz | Filip Karp | AP Wieliczka  
Najlepszy Zawodnik | Wiktor Skrzeczyński | AP Wieliczka

 
Szkoła Futbolu Staniątki gratuluje i dziękuje wszystkim zespołom za udział w IX edycji Ogólnopolskiego turnieju Bądź Następny. Zapraszamy na IV zimową edycję turnieju która zostanie rozegrana na 4 halach w lutym 2019 roku z udziałem 32 drużyn.
 
 
Info/foto: Krzysztof Turecki/Piotr Ślusarek
Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.