piątek, 14 wrzesień 2018 12:58

W Podłężu powstanie PSZOK

Napisał

13 września burmistrz Roman Ptak podpisał umowę na budowę nowoczesnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Podłężu.

Wykonawcą inwestycji jest wyłonione w ramach przetargu Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych INKOP.
Przedsięwzięcie pochłonie ponad 3 mln zł. Unia Europejska przekaże na ten cel 1,1 miliona złotych. Reszta środków pochodzi z budżetu Gminy Niepołomice.

Niebawem ruszą pierwsze prace – w przyszłym tygodniu zostanie przekazany plac budowy. PSZOK zostanie wyposażony w pomieszczenia warsztatowe i magazynowe. Będzie posiadał specjalną rampę najazdową, dzięki której mieszkańcy przywożący śmieci, będą mogli wrzucać je z samochodu wprost do kontenerów.

Ponadto, w obiekcie będą składowane rzeczy oczekujące na naprawę, po której mieszkańcy będą mogli je zabrać i wykorzystać ponownie w swoich gospodarstwach. Powstanie także ekologiczna ścieżka edukacyjna. W specjalnie do tego przystosowanym budynku uczniowie będą pogłębiać swoją wiedzę na temat recyklingu i ochrony środowiska.

PSZOK zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 5 kWp. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2019 roku. Docelowo na terenie gminy powstaną dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – drugi z nich zlokalizowany będzie w Woli Batorskiej. Jednak do wyłonienia wykonawcy potrzeba zorganizować dodatkowy przetarg, ponieważ oferty złożone w pierwszym przekraczały kwotę przeznaczoną na to zadanie.

Info/foto: UM Niepołomice

Loteria Orlen
Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.