Minister Elżbieta Rafalska z wizytą w ŚDS w Tomaszkowicach

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej na czele z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbietą Rafalską odwiedziła dziś Środowiskowy Dom Samopomocy w Tomaszkowicach. Delegację w budynku Urzędu Gminy Biskupice powiadał wójt - Henryk Gawor w asyście dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach - Elżbiety Dudy oraz kierownika Referatu ds. organizacyjnych - Romana Wcisło.

Podczas krótkiego spotkania, jakie odbyło się w auli, głos zabrała Poseł na Sejm Urszula Rusecka, a także sama Pani Minister Elżbieta Rafalska. Przemówienia dotyczyły aktualnych zagadnień działania ośrodków pomocy.

Prezentację na temat Domu Samopomocy w Tomaszkowicach przedstawiała jego szefowa - Elżbieta Duda. Pokrótce nakreśliła czym zajmują się pracownicy ośrodka i w jakim zakresie pomagają uczestnikom.

Miłym prezentem, przekazanym na ręce Pani Minister, przez Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON - Martę Mordarską oraz uczestnika ŚDS a zarazem autora Krzysztofa Piekarczyka był obraz pt.„Bociany”. Warto dodać, iż praca ta otrzymała I miejsce ( na poziomie wojewódzkim) w zeszłorocznym, ogólnopolskim konkursie organizowanym przez PEFRON „Sztuka osób niepełnosprawnych” .

Następnie cała komisja udała się do ośrodka, by tam zapoznać się z uczestnikami. Członkowie komisji mogli przyjrzeć się specyfice działalności poszczególnych warsztatów min. kulinarnych, sportowych, malarskich. Wizyta z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich.

Info/foto: UG Biskupice

Manuel Langer

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA