Manuel Langer

Manuel Langer

Za nami pierwsza edycja targów kultury gastronomicznej Zabarbar, które są poświęcone przede wszystkim sztuce barmańskiej. Jakich specjałów alkoholowych i nie tylko można było skosztować? Co można było interesującego zobaczyć? O tym opowiedziała nam Karolina Ochalik.

Ojciec sześcioraczków, które przyszły wczoraj na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, po raz pierwszy przed kamerami odniósł się do ich narodzin. Widać, że jest jeszcze mocno zaaferowany wydarzeniem.

Lekarze ze w Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, na specjalnie zwołanej konferencji opowiedzieli o stanie zdrowia sześcioraczków. Jak sami przyznają, jest nadspodziewanie dobry: – Urodziły się w zaskakująco dobrym stanie. Wykazują typowe cechy niedojrzałości układu oddechowego, trawiennego i ośrodkowego układu nerwowego. Każde waży około kilograma – zauważa prof. Lauterbach.

Od 17 maja mieszkańcy Krakowa mają możliwość odwiedzenia nowego punktu na słodkiej mapie Krakowa – kawiarni i sklepu firmowego Wawel. To szczególne miejsce, bowiem ze względu na swoja lokalizację sklep przywołuje wyjątkowe wspomnienia. Znajduje się w miejscu dawnej fabryki Adama Piaseckiego przy ulicy Wrocławskiej 17 (późniejszy zakład nr 1 Wawel). Kawiarnia jest otwarta 7 dni w tygodniu w godzinach od 9:00 do 19:00, a na wszystkich gości czekają nie tylko kultowe słodycze, ale też firmowe ciasta oraz lody. Nową sklepokawiarnię Wawel warto odkryć zarówno ze względu na doskonałe słodkości, jak i jej wyjątkowy wystrój, nawiązujący do tradycji firmy.

Gmina Myślenice otrzymała kolejne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Tym razem 87 tys. zł zasiliło gminny budżet na dofinansowanie remontu placu zabaw w Jaworniku w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa”.

Sobota była dniem, w którym targowisko „Mój Rynek” rozpoczęło swoją regularną działalność. Początki zwykle bywają trudne, jednak pierwszy targ w nowym miejscu i nowej formule przypadł do gustu zarówno kupującym i sprzedającym.

Strona 1 z 600