Marzena Gitler

Marzena Gitler

5 grudnia w auli Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyła się gala z okazji jubileuszu 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w tym mieście. Uroczystość była okazją do uhonorowania zasłużonych dawców krwi i instytucji promujących krwiodawstwo.

20 listopada setne urodziny obchodziła siostra Ludwika Bednarek, ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach-Dwudniakach wzbogacony został o krytą ujeżdżalnię z całym zapleczem. W otwarciu stajni terapeutycznej uczestniczyli m.in. Edward Czesak i Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego oraz poseł Anna Pieczarka.

Czym różni się bogactwo górali z różnych regionów południowej Małopolski? Jakie towarzyszą im bożonarodzeniowe tradycje? Jak, w nowoczesny sposób, przekazać to dziedzictwo młodemu pokoleniu? - o tym będą rozmawiać na seminarium w Rytrze. 

Podjąłem decyzję, że wszyscy dyrektorzy powołani na stanowisko bez konkursu będą odwoływani z zajmowanych funkcji - oświadczył  wczoraj Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski. Oświadczenie jest odpowiedzią na protesty związane z odwołaniem Agnieszki Kawy z funkcji dyrektorki Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, której bronią znani aktorzy i reżyserzy m.in. Agnieszka Holland, Andrzej Seweryn, Danuta Stenka, Piotr Adamczyk.

Policjanci z Tarnowa zatrzymali grupę młodych włamywaczy. Udowodniono im kradzież oraz kradzież z włamaniem na kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Najciekawsze jest jednak to, dlaczego kradli. 

Strona 1 z 703