Smutna informacja z Krakowa. Ciało poszukiwanego od niedzieli doktoranta z AGH zostało wczoraj znalezione. 

Niekwestionowany mistrz polskiej mowy, popularny językoznawca, specjalista w zakresie mediów, reklamy i polityki, a także autor i współautor niezliczonych publikacji popularnonaukowych. Gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu LITERACKIE WIDNOKRĘGI będzie profesor Jerzy Bralczyk.

Zaginął Kamil Nawojowski, doktorant na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Mężczyzna wyszedł z domu w Podłężu w niedzielę, ok. godziny 14.00. Wybierał się do Krakowa. Od tej pory nie ma z nim kontaktu, nie wrócił do domu, nie pojawił się w pracy, nie odbiera telefonu.

Już 6 lutego ciężarówka wypełniona tysiącem książek przyjedzie pod bibliotekę Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach. Jest to nagroda za zwycięską pracę, którą dzieci z placówki wykonały w ramach organizowanego przez Empik konkursu „Tysiąc powodów by czytać” .

Miłośników dalekich wypraw i ciekawych świata zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach cyklu: „Z dziennika podróżnika”. 12 lutego gościć będziemy Roberta Gondka. Podróżnik odwiedził 20 afrykańskich krajów. O 5 z nich opowie podczas pokazu. Będzie to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności. A na koniec zasmakujemy prawdziwych afrykańskich przysmaków...

środa, 16 styczeń 2019 11:09

CKiT: zajęcia warsztatowe na ferie

Napisał

Szukacie pomysłu na kreatywne zajęcia podczas ferii dla swoich pociech?

wtorek, 15 styczeń 2019 15:26

Prace w toku

Napisał

Trwa drugi etap rozbudowy Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce. Obejmuje on prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Wykonano już ścianki działowe wraz z instalacjami i tynkami, w części położono wylewki i ocieplono dach.

wtorek, 15 styczeń 2019 15:22

Plan na 5. lat

Napisał

- Powstanie program poprawy infrastruktury drogowej obejmujący okres 5 lat. Umożliwi on realizację inwestycji drogowych w sposób zaplanowany i długofalowy - deklaruje Adam Kociołek, starosta wielicki.

wtorek, 15 styczeń 2019 14:59

Będzie nowa komenda straży

Napisał

Trwają końcowe ustalenia dotyczące zamiany działek pod budowę nowej siedziby Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce. W styczniu br. zostanie podpisany akt notarialny pomiędzy Skarbem Państwa, który reprezentuje Starosta Wielicki a Kopalnią Soli "Wieliczka" S.A.

Strona 1 z 93
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA