piątek, 12 październik 2018 11:27

Żywiecki "Raport smogowy 2018" - co w nim?

Napisała

- Od listopada 2017 r., nowe czujniki monitorują jakość powietrza w każdej dzielnicy Żywca. Sześć nowych czujników monitorujących jakość powietrza zainstalowano w każdej z dzielnicy Żywca – Nowe czujniki zostały umieszczone w dzielnicach Koleby, Moszczanica, Oczków, Podlesie, Sporysz i Zabłocie. Już wcześniej pomiary prowadzone były na miejskim rynku oraz w stacji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Instalacja nowych czujników to jeden z etapów walki ze smogiem w Żywcu. Burmistrz miasta Antoni Szlagor przypomniał, że prowadzona ona jest wieloetapowo, podejmowane są m.in. działania doraźne, jak dofinansowanie w ramach programu ograniczenia niskiej emisji i udział w projekcie montowania elektrofiltrów kominowych, a także prewencyjne kontrole straży miejskiej... - czytamy w raporcie opublikowanym na stronie internetowej magistratu: www.zywiec.pl

- W opracowaniu tym znajdziecie Państwo szczegółowe dane dotyczące m.in. realizacji programu ograniczenia niskiej emisji, programów, w których bierzemy udział, działań Straży Miejskiej, pomocy udzielanej przez MOPS, realizacji działań edukacyjnych i wielu innych przedsięwzięć. Raport ten ma charakter syntetyczny, gdyż szczegółowy opis wszystkich działań z pewnością nie zmieściłby się na 20 stronach A4. To  moja odpowiedź dla wszystkich tych, którzy mówią, że miasto Żywiec nie robi nic w zakresie walki ze smogiem - zachęca burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Zachęcamy do lektury: http://www.zywiec.pl/zdjecia/ak/zal/raport-smogowy-2018_201810091609.pdf

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.