środa, 17 październik 2018 15:51

Międzybrodzie Żywieckie: 61-latek ujął i oddał w ręce policji nietrzeźwego kierowcę

Napisała
Międzybrodzie Żywieckie: 61-latek ujął i oddał w ręce policji nietrzeźwego kierowcę KWP Kraków

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 61-letniego mieszkańca Jaworzna, którego ujął i przekazał w ręce policjantów Komendant Społecznej Straży Rybackiej. Badanie alkomatem wykazało, że 61-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 14.00 w Międzybrodziu Żywieckim na ul. Spacerowej. Komendant Społecznej Straży Rybackiej będąc w rejonie jeziora zauważył mężczyznę, który wsiadł do Opla i próbował odjechać. Zachowanie mężczyzny mogło wskazywać na to, że jest pijany. Komendant nie zastanawiał się długo i w dogodnej chwili podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. O całym zajściu powiadomił też policjantów z Gilowic.

Gdy mundurowi przyjechali na miejsce ustalili, że za kierownicą Ppla siedzi 61-letni mieszkaniec Jaworzna. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości dodatkowo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia. 

 

Źródło: KPP Żywiec

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.