piątek, 26 październik 2018 14:48

Żywiec: Policja u przedszkolaków

Napisała

O tym, że nie każda zabawa jest bezpieczna, na co uważać w mieszkaniu, czy na podwórku, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, dowiedziały się przedszkolaki z przedszkola nr 10 w Żywcu, których odwiedzili policjanci z żywieckiej komendy. Spotkanie było również dla mundurowych doskonałą okazją, aby przybliżyć milusińskim specyfikę policyjnej służby.

18 października br. policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili przedszkolaków z przedszkola nr 10 w Żywcu. W czasie spotkania, mundurowi, w formie zabawy, przekazali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Treści teoretyczne przeplatali praktycznymi ćwiczeniami, w których brały udział przedszkolaki.

Dzięki spotkaniu milusińscy dowiedzieli się jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, jak być bezpiecznym w domu czy na podwórku oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez stróżów prawa pytania. Kolejną część spotkania policjanci przeznaczyli na prezentację filmu profilaktycznego. Po jego projekcji milusińscy złożyli uroczystą obietnicę, że będą przestrzegać zasad ruchu drogowego. Na koniec mundurowi opowiedzieli dzieciom o swojej służbie oraz zaprezentowali sprzęt, którym posługują się na co dzień. Każdy maluch mógł też z bliska obejrzeć i przymierzyć policyjne wyposażenie.

Info/Foto: KPP Żywiec

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.