czwartek, 15 listopad 2018 16:04

Żywiec. Dzieciaki słuchają policjantów

Napisała

O tym, że nie każda zabawa jest bezpieczna, na co uważać w mieszkaniu czy na podwórku, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, dowiedziały się przedszkolaki z przedszkola nr 6 w Żywcu, których odwiedzili policjanci z żywieckiej komendy. Spotkanie było również dla mundurowych doskonałą okazją, aby przybliżyć milusińskim specyfikę policyjnej służby.

Dzisiaj policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili przedszkolaków z przedszkola nr 6 w Żywcu. W czasie spotkania, mundurowi, w formie zabawy, przekazali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Treści teoretyczne przeplatali praktycznymi ćwiczeniami, w których brały udział przedszkolaki. Dzięki spotkaniu milusińscy dowiedzieli się jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, jak być bezpiecznym w domu czy na podwórku oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez stróżów prawa pytania. Kolejną część spotkania policjanci przeznaczyli na prezentację filmu profilaktycznego. Po jego projekcji milusińscy złożyli uroczystą obietnicę, że będą przestrzegać zasad ruchu drogowego. Na koniec mundurowi opowiedzieli dzieciom o swojej służbie oraz zaprezentowali sprzęt, którym posługują się na co dzień. Każdy maluch mógł też z bliska obejrzeć i przymierzyć policyjne wyposażenie. Po zakończonych zajęciach większość maluchów deklarowała chęć zostania policjantem.

Info/Foto: KPP Żywiec

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.