środa, 12 grudzień 2018 15:09

Żywiec. Maturzyści na policjantów?

Napisała

Komendant Powiatowy Policji w Żywcu, mł.insp. Michał Łukasik, 10.12. spotkał się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Było to już kolejne z cyklu spotkań zorganizowanych w ramach kampanii „Policję tworzą ludzie..... Twórzmy ją razem”.

Szef żywieckich policjantów rozmawiał z młodzieżą o tym, jak wygląda codzienna policyjna służba. Młodzi ludzie zapoznani zostali również z poszczególnymi etapami procesu rekrutacji.

Głównym celem kampanii jest promocja zawodu policjanta. W spotkaniu wzięła udział młodzież klas maturalnych z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Na początku spotkania uczniowie obejrzeli film obrazujący codzienną służbę stróżów prawa. Następnie przedstawiony im został proces rekrutacji. Policjanci szczegółowo omówili każdy z etapów, jakie musi przejść kandydat do służby w policji. Przybliżono młodzieży wymagania, jakie należy spełnić podczas całego procesu rekrutacyjnego, możliwości, jakie daje służba w formacji oraz listę szkoleń, które przewiduje policyjna edukacja. Następnie szef żywieckich policjantów mł. insp. Michał Łukasik rozmawiał z młodymi ludźmi o tym, jak wygląda codzienna policyjna służba. Podkreślał, że bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż stróże prawa codziennie spotykają się ze stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają ich życiu. Jednak najważniejsza jest satysfakcja, jaką daje służba drugiemu człowiekowi i to właśnie ona rekompensuje wszelkie minusy służby.

Info/Foto: KPP Żywiec

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.