czwartek, 17 styczeń 2019 14:25

Rodzinna awantura w Żywcu. Syn zaatakował ojca nożem

Napisała
Rodzinna awantura w Żywcu. Syn zaatakował ojca nożem KPP Żywiec

Policjanci z Żywca zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna kilkukrotnie ranił nożem swojego ojca. Wczoraj decyzją żywieckiego sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W niedzielę po 20.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że w jednym domów w Żywcu doszło do awantury. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zespół pogotowia udzielał pomocy 61-latkowi z ranami kłutymi brzucha. Jego stan był bardzo ciężki. Policjanci zatrzymali mogącego mieć związek ze zdarzeniem 33-latka.

Na miejsce przyjechała również grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin wykonywała czynności procesowe. Z zebranego przez śledczych materiału wynika, że 33-latek wspólnie ze swoim ojcem spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni, w czasie której 33-latek kilkakrotnie ranił nożem swojego ojca. 61-latek w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. 3

3-latek wczoraj usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora, żywiecki sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi mu dożywocie.

 

 

 

Źródło: KPP Żywiec

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.