poniedziałek, 06 maj 2019 13:38

Tresna. Czworo wnucząt pod opieką nietrzeźwej babci

Napisała

Policjanci z Gilowic interweniowali w stosunku do 55-letniej mieszkanki powiatu żywieckiego. Kobieta mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu opiekowała się czwórką swoich wnucząt. Śledczy ustalą teraz czy naraziła ona dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli tak, w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Wczoraj, 5 maja około 1.00 w nocy dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o awanturze do jakiej doszło w jednym z domów w Tresnej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam 55-letnią mieszkankę powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Pod jej opieką znajdowała się czwórka jej wnucząt w wieku od 2 do 7 lat. Jak ustalili policjanci, do awantury miało dojść pomiędzy rodzicami dzieci, których jednak w czasie interwencji nie było w domu. Śledczy ustalą teraz czy 55-latka naraziła swoje wnuki na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli tak, w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Info: KPP Żywiec

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.