wtorek, 16 lipiec 2019 16:04

Żywiec. Podpisano rekordową umowę na projekt sieci gazowej w Powiecie Żywieckim

Napisał

5 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu podpisano rekordową umowę na zaprojektowanie sieci gazowej w Powiecie Żywieckim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, przedstawiciele Biura Projektowego SANKAT, Wiceburmistrz Miasta Żywca i Wójtowie gmin Świnna, Jeleśnia i Koszarawa. Powiat Żywiecki reprezentowali Starosta Żywiecki Andrzej Kalata oraz Wicestarosta Stanisław Kucharczyk.

Umowę z Biurem Projektowym SANKAT w imieniu Polskiej Spółki Gazownictwa podpisał Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Zabrzu Ziemowit Podolski. Przedsięwzięcie dotyczy wykonania projektu linii gazowej od miasta Żywiec w kierunku gmin: Świnnej, Jeleśni i Koszarawy. Zakładana łączna długość sieci gazowej to 36100 metrów, a szacowany koszt wykonania inwestycji wynosi 9 498 552 zł.

Harmonogram projektu podzielony jest na trzy etapy. Etap I obejmuje miasto Żywiec od gazociągu na terenie nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu do granicy z gminą Świnna. Etap II obejmuje większą część gminy Świnna do Jeleśni. Etap III to połączenie Jeleśni z Koszarawą. Dyrektor Podolski zakłada, że okres projektowania wszystkich trzech etapów powinien zamknąć się do trzech lat.

– Akurat w tym projekcie, który tutaj jest największy udział miał Pan Starosta, on wskazał nam miejsca do których mamy się udać żeby od strony ekonomicznej dopiąć ten projekt związany z gazyfikacją Świnnej, Jeleśni i części Koszarawy – mówił w trakcie spotkania Dyrektor PSG Ziemowit Podolski.

Jak podkreślał Ziemowit Podolski, w chwili obecnej projektuje się gazociąg do gmin Węgierska Górka, Gilowice i części Gminy Radziechowy-Wieprz.

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Żywcu

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.