wtorek, 15 październik 2019 16:00

Żywiec. "Pilsko" i MCK zapraszają na spotkanie z kulturą Żywiecczyzny

Napisał

Towarzystwo Wspierania i Promowania Sztuki Ludowej „Pilsko” oraz Miejskie Centrum Kultury w Żywcu serdecznie zapraszają na koncert Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Pilsko połączonego z prelekcją na temat strojów ludowych z regionu Żywiecczyzny.

Koncert będzie miał miejsce w sali widowiskowej MCK w Żywcu przy al. Wolności 4 w dniu 20 października 2019 r. o godz. 18.00 (wstęp wolny). Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Zakup i renowacja strojów ludowych, rekwizytów scenicznych” realizowanego przez Towarzystwo Wspierania i Promowania Sztuki Ludowej Pilsko.

Zadanie zostało dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019. Dzięki realizacji projektu Zespół Pilsko zyskał nowe stroje górali żywieckich i poddał renowacji dotychczas używane stroje góralskie i żywieckie oraz część rekwizytów scenicznych wykorzystywanych w programach artystycznych prezentowanych na różnego rodzaju koncertach, festiwalach i przeglądach folklorystycznych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

 

Fot. i inf.: UM Żywiec, http://zespolpilsko.pl

 

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.