Park&Ride w Żywcu – ktoś mija się z prawdą? Wyróżniony

Burmistrz Żywca mówi o planach budowy Park&Ride, tymczasem PKP S.A. nic o tym nie wie.

Wracamy do tematu zagospodarowania terenów żywieckiego dworca. Czy rzeczywiście powstanie tam „Park&Ride”?

O sprawie pisaliśmy w artykule: Zaparkują i pojadą? Czy obok dworca w Żywcu powstanie Park&Ride?. Przed jego opublikowaniem zwróciliśmy się do Urzędu Miasta w Żywcu z pytaniem, jakie są szanse na to, że taki obiekt powstanie w mieście przy dworcu PKP. Do tej pory odpowiedzi nie otrzymaliśmy, mimo że pytanie wpłynęło do UM 8 lutego 2018 roku.

W międzyczasie jednak burmistrz Antoni Szlagor na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścił wideo, w którym potwierdził, że wpłynęła do niego petycja Stowarzyszenia Kolej Beskidzka. – Członkom stowarzyszenia wyjaśniam, że zajęliśmy się już tym tematem w roku 2012 w opracowanej koncepcji, zatwierdzonej przez władze PKP. Takie miejsca zaplanowaliśmy. Zapisaliśmy to również w 2013 roku w planie zagospodarowania przestrzennego. W ramach posiadanych środków będziemy to realizować – powiedział burmistrz Żywca.

W oczekiwaniu na oficjalne stanowisko Miasta Żywiec Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka” przedstawiło natomiast odpowiedź, jaką otrzymało od PKP S.A., z którego wynika, że nie były ani nie są prowadzone żadne rozmowy z miastem na temat zagospodarowania terenów wokół dworca.

„[…] PKP S.A. nie prowadziła rozmów z Gminą Żywiec w sprawie zagospodarowania przestrzeni wokół budynku dworca kolejowego […]. Pragniemy nadmienić, że działka o numerze ewidencyjnym 140/18 zakwalifikowana została do wniesienia jako zorganizowana część przedsiębiorstwa PKP S.A. do Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Przewidywany termin przekazania aportem w/w działki to rok 2018. Jednocześnie informujemy, że na działce nr 140/33 PKP S.A posiada zawarte umowy najmu i dzierżawy. W związku z powyższym nie planujemy zbycia nieruchomości na rzecz Gminy Żywiec oraz zmiany sposobu zagospodarowania” – czytamy w piśmie, jakie Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka” otrzymało od PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach.

Ktoś tu zatem minął się z prawdą? 

 

Anna Piątkowska-Borek

fot. SKB

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA