Mirosław Haładyj

Mirosław Haładyj

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdrój po pościgu zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna miał … ponad 4 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało dzisiaj za pomocą swojego profilu na Twitterze o wydaniu komunikatu ostrzegającego przed silnym wiatrem.

Zakopiański hotel Nosalowy Dwór po raz drugi gościł największy w Polsce pokaz mody folkowej - projekt Polki Folki. 9. edycję wydarzenia honorowym patronatem objął burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Przedstawiciele władz gminy, poczty sztandarowe, delegacje służb mundurowych, związków zawodowych, organizacji, partii politycznych, harcerze i uczniowie brzeskich szkół oraz muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali spod siedziby urzędu miejskiego do kościoła pod wezwaniem NMP Matki Kościoła oraz św. Józefa Apostoła, gdzie odprawiona została uroczysta msza w intencji ojczyzny.

Zakopiańskie obchody Święta Niepodległości były w tym roku podzielone na dwie części. Rano przedstawiciele władz miasta, zakopiańskich instytucji i organizacji oraz mieszkańcy spotkali się przy Kwaterze Legionistów na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej, gdzie oddali hołd tym, którzy zginęli w walce o wolną Polskę. W południe uczestnicy uroczystości przenieśli się do Narodowego Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się też mandatem i punktami karnymi.

Strona 1 z 148