Mirosław Haładyj

Mirosław Haładyj

Kulturalny Plac Niepodległości to powszechny projekt miejski dedykowany mieszkańcom i gościom Miasta Zakopane. Jego głównym założeniem jest stworzenie wszechstronnej, otwartej przestrzeni dla działalności warsztatowej, animacyjnej, artystycznej i sportowej w samym centrum miasta. Nazwa projektu opatruje całoroczną działalność powiązaną z Placem Niepodległości, lecz jej kumulacja następuje w sezonie letnim. Dzieje się tak za sprawą instalacji kontenera eventowego, będącego centralną konstrukcją powiązaną z projektem. Stanowi ona nie tylko sztab dla wymienionych wyżej aktywności, ale również przestrzeń relaksu oraz punkt informacji turystycznej.

15 września w Stryszawie odbyły się Powiatowe Dożynki. Wspólne świętowanie zbiorów na obiektach stryszawskiego Centrum Sportu i Rekreacji zorganizowali Starosta Suski, Wójt Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury. Pogoda dopisała, podobnie jak ilość atrakcji na które mogli liczyć ci, którzy zdecydowali się spędzić niedzielę na dożynkach.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni poszukuje pedagoga do projektu „OIK – całą dobę” współfinansowanego ze środków UE.

W niedzielę 15 września o godz. 12:00 na Hali Malinowej zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa “Nila” w Krakowie oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej “Muzyka na szczytach” dobiega końca. 14 września 2019 (sobota) o godz. 19.00 w Hotelu Belvedere Resort & Spa, ul. Droga do Białego 3 odbędzie się Koncert Finałowy.

 

W sobotę 14 września w Rodziele w Bacówce na Zadzielu o godz. 14:15 obędzie się Konkurs na najsmakowitszy Rosół polski. To tylko jedna z atrakcji jakie organizator – Lokalna Grupa Działania „Dolina Raby” przygotowała dla uczestników Festiwalu tej potrawy.

Strona 1 z 103