Jakub Tomasik

Jakub Tomasik

W niedzielę 22 września 2019 r. wszystkich sympatyków kolarstwa górskiego zapraszamy do Rabki-Zdroju na zawody o Puchar Szlaku Solnego. W Rabce-Zdroju na ścieżce edukacyjnej „Krzywoń” rozegrany zostanie szósty ostatni wyścig w ramach tego popularnego cyklu.

Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka zaprasza wszystkich miłośników zabytkowych samochodów na Rajd Polski Historyczny, który przez Suchą Beskidzką przejeżdżać będzie w sobotę 7 września br. Pierwsza zabytkowa ekipa pojawi się ok. godz. 13:30 na Placu Targowym, do której stopniowo dojeżdżać będą pozostali uczestnicy. W Suchej Beskidzkiej przewidziany jest postój, podczas którego fani czterech kółek będą mogli podziwiać klasykę motoryzacji. Wydarzenie organizowane przez Automobilklub Krakowski wpisane jest do kalendarza Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA.

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury podpisano dziś umowę na przebudowę tego 45-letniego obiektu. Tę epokową i długo oczekiwaną inwestycję będzie realizowało konsorcjum rodzinnych firm Potoczak i Robex – bud ze Skawy. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi tuż po wyborach 13 października, natomiast termin oddania zmodernizowanego MOK-u do użytku przypada na 5 maja 2021 roku.

W dniu 29.08.2019 roku w Gminie Lipnica Murowana podczas Sesji Rady Gminy odbyła się uroczystość wręczenia Srebrnych Medali "Za Zasługi dla Obronności Kraju" rodzicom z terenu Gminy, których trzech lub więcej synów wzorowo pełniło służbę wojskową i tym samym zasłużyło się dla obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

Kolejny etap Małopolskiego Festiwalu Smaku przeszedł do historii. W niedzielę, 1 września małopolskimi przysmakami mieli okazję delektować się mieszkańcy Słomnik. Zgromadzonych w Parku przy Centrum Kultury gości przywitał wicemarszałek województwa – Łukasz Smółka oraz burmistrz Słomnik – Paweł Knafel. Specjalnymi gośćmi festiwalu byli: minister infrastruktury – Andrzej Adamczyk oraz posłanka na sejm – Elżbieta Duda. Serca uczestników Małopolskiego Festiwalu Smaku zdobyła m.in. charsznicka kapusta kiszona w towarzystwie kremu z ziemniaka z zacierką, jabłkiem i skwarkami.

1 września ulicami Zakopanego odbył się już czwarty Bieg po Oddech.

Strona 1 z 12