17 grudnia br. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawanych uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

W dniach 15-16 grudnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej, w Węgierskiej Górce, odbył się ogólnopolski turniej w tenisie stołowym - IV. Grand Prix Polski Weteranów. Turniej przyciągnął zawodników z całej Polski.

Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach zorganizował akcję dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 z terenu województwa śląskiego polegająca na próbie ustanawiania Rekordu Polski w kategorii: NAJWIĘCEJ OSÓB KOLORUJĄCYCH JEDNOCZEŚNIE W WIELU LOKALIZACJACH.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 15:36

Góralska Pasterka w Sopotni Małej - PRZYJDŹ

Napisała

Po raz drugi, w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, w wigilijną noc, odbędzie się Góralska Pasterka.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 15:33

Policjanci na Gminnym Dniu Bezpieczeństwa w Leśnej

Napisała

Zespół szkolno-przedszkolny w Leśnej już siódmy rok z rzędu był gospodarzem Gminnego Dnia Bezpieczeństwa.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 16:35

Żywiec: zareagowali i uratowali

Napisała

Tylko w czwartek dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał trzy zgłoszenia dotyczące osób, które z uwagi na niską temperaturę, znajdowały się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu. Pamiętajmy, że wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej prowadzi postępowanie przeciwko Adamowi W., policjantowi z Żywca. Mężczyzna miał w obraźliwym wpisie na Facebooku grozić śmiercią Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach. Podejrzany do niczego się nie przyznaje.

W czerwcu tego roku w Sądzie Rejonowym w  Żywcu zapadł wyrok skazujący Jakuba W. za wykorzystywanie seksualnie wychowanek ośrodka. Tego samego dnia skazano również Małgorzatę Ł., dyrektorka ośrodka, która wiedziała o przestępstwie, ale nie powiadomiła odpowiednich służb. Teraz ruszył proces apelacyjny w tej sprawie.

Na terenie Żywiecczyzny rozpoczęła się akcja "Świeć przykładem nie tylko w Adwencie". Jej uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w Parafii św. Bartłomieja w Lipowej. W działania zaangażowani są policjanci, księża oraz przedstawiciele Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym roku jest to już czwarta edycja akcji. Działania honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

Strona 1 z 47
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA