poniedziałek, 15 październik 2018 11:47

Żywiec. Otwarcie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej

Napisała

14 października br. żywiecki magistrat udostepnił ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną, która służyć będzie wielu mieszkańcom i turystom. Pojawiło się mnóstwo rowerzystów i turystów pieszych, była piękna pogoda, doskonałe humory, i świetne recenzje nowej ścieżki.

poniedziałek, 15 październik 2018 11:43

Rajcza. Odnowiona Kwatera Legionistów

Napisała

Urząd Gminy w Rajczy informuje, że dzięki dotacji celowej Wojewody Śląskiego w wysokości 22 000 zł i środków budżetowych Gminy Rajcza w wysokości 4 800 zł wykonano generalny remont krzyży i cokołów, nagrobków stałych, konserwację ogrodzenia oraz dokończono budowę alejki do Kwatery.

14 października br. w Nowej Wsi Szlacheckiej po raz kolejny upamiętniono wieloletniego naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej śp. Kazimierza Przebindę.

Służą, chronią i pomagają. Gdy trzeba nie wahają się zareagować w każdej sytuacji. Przekonała się o tym kobieta, której roczne dziecko zatrzasnęło się w samochodzie. Policjant z żywieckiej drogówki, jeszcze przed rozpoczęciem służby, natychmiast ruszył z pomocą i wydostał dziecko z auta.

piątek, 12 październik 2018 11:27

Żywiecki "Raport smogowy 2018" - co w nim?

Napisała

- Od listopada 2017 r., nowe czujniki monitorują jakość powietrza w każdej dzielnicy Żywca. Sześć nowych czujników monitorujących jakość powietrza zainstalowano w każdej z dzielnicy Żywca – Nowe czujniki zostały umieszczone w dzielnicach Koleby, Moszczanica, Oczków, Podlesie, Sporysz i Zabłocie. Już wcześniej pomiary prowadzone były na miejskim rynku oraz w stacji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Instalacja nowych czujników to jeden z etapów walki ze smogiem w Żywcu. Burmistrz miasta Antoni Szlagor przypomniał, że prowadzona ona jest wieloetapowo, podejmowane są m.in. działania doraźne, jak dofinansowanie w ramach programu ograniczenia niskiej emisji i udział w projekcie montowania elektrofiltrów kominowych, a także prewencyjne kontrole straży miejskiej... - czytamy w raporcie opublikowanym na stronie internetowej magistratu: www.zywiec.pl

13 października br. o godzinie 16:00 Miejskie Centrum Kultury w Żywcu zaprasza na jubileuszowy występ Kabaretu Skeczów Męczących.

3 października br. w auli im. Stanisława Pyjasa żywieckiego Liceum odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego nauczycielom, którzy w sesji letniej uzyskali akceptację komisji kwalifikacyjnej. Dokumenty odebrało 56. nauczycieli ze szkół i przedszkoli z całego terenu powiatu żywieckiego.

środa, 10 październik 2018 15:29

Rajcza bogatsza o 52. kpl. strojów regionalnych

Napisała

Gmina Rajcza wzbogaciła się o 52 komplety strojów regionalnych. Zadanie współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Śląskiego w ramach Konkursu Przedsięwzięć inicjatyw lokalnych. Kompletne stroje regionalne, w tym pasterskie uszyto w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych, organizowanego przez Województwo Śląskie za pośrednictwem Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego.

W dniach 5-7 października br. na kompleksie skoczni narciarskich „Skalite”, w Szczyrk,u rozegrane zostały finałowe zawody letniego Lotos Cup oraz Mistrzostwa Polski kobiet i juniorów. To były bardzo udane zawody dla skoczków Parafialnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” Gilowice.

Strona 1 z 37

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA