poniedziałek, 17 grudzień 2018 15:36

Góralska Pasterka w Sopotni Małej - PRZYJDŹ

Napisała

Po raz drugi, w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, w wigilijną noc, odbędzie się Góralska Pasterka.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 15:33

Policjanci na Gminnym Dniu Bezpieczeństwa w Leśnej

Napisała

Zespół szkolno-przedszkolny w Leśnej już siódmy rok z rzędu był gospodarzem Gminnego Dnia Bezpieczeństwa.

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej prowadzi postępowanie przeciwko Adamowi W., policjantowi z Żywca. Mężczyzna miał w obraźliwym wpisie na Facebooku grozić śmiercią Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach. Podejrzany do niczego się nie przyznaje.

W czerwcu tego roku w Sądzie Rejonowym w  Żywcu zapadł wyrok skazujący Jakuba W. za wykorzystywanie seksualnie wychowanek ośrodka. Tego samego dnia skazano również Małgorzatę Ł., dyrektorka ośrodka, która wiedziała o przestępstwie, ale nie powiadomiła odpowiednich służb. Teraz ruszył proces apelacyjny w tej sprawie.

Na terenie Żywiecczyzny rozpoczęła się akcja "Świeć przykładem nie tylko w Adwencie". Jej uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w Parafii św. Bartłomieja w Lipowej. W działania zaangażowani są policjanci, księża oraz przedstawiciele Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym roku jest to już czwarta edycja akcji. Działania honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

środa, 12 grudzień 2018 15:10

Żywiec. Z seniorami o bezpieczeństwie

Napisała

11.12. br.   w Klubie Seniora "Globik", w Żywcu, odbyła się debata inauguracyjna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie w główniej mierze poświęcone zostało bezpieczeństwu seniorów.

środa, 12 grudzień 2018 15:09

Żywiec. Maturzyści na policjantów?

Napisała

Komendant Powiatowy Policji w Żywcu, mł.insp. Michał Łukasik, 10.12. spotkał się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Było to już kolejne z cyklu spotkań zorganizowanych w ramach kampanii „Policję tworzą ludzie..... Twórzmy ją razem”.

Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec organizuje turniej Mikołajkowo-Świąteczny o ciupagę góralską dla zawodników z rocznika 2008. Turniej odbędzie się 15.12.br. o godzinie 9:00 na sali sportowej w Żywcu - Oczkowie.Zbiórka drużyn 8:30. W turnieju będzie brało udział 8 zespołów.

Strona 1 z 47
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA