Zakończyły się nabory wniosków o powierzenie grantu w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

piątek, 09 listopad 2018 13:03

X. Grand Prix Jeleśni w Tenisie Stołowym

Napisała

KSR TKKF "Gronicek" i Urząd Gminy Jeleśnia zapraszają na III. turniej  z cyklu  X. Grand PrixJeleśni w Tenisie Stołowym. Trzeci, ostatni turniej będzie rozegrany w dniu 18.11. br.

W środę w powiecie żywieckim doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem rowerzysty. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Pogoda sprzyja podróżowaniu jednośladami, jednak należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Dla rowerzysty zderzenie z samochodem może mieć bardzo poważne konsekwencje nawet przy małych prędkościach pojazdów.

Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje, że dniach 9 i 10 listopada br. zostanie zamknięta droga powiatowa nr 1435S w Przybędzy na odcinku w km 0+055 do km 0+448 ( tj. od skrzyżowania z drogą cesarka w Przybędzy do mostu drogowego Juraszki w Cięcinie). Powodem zamknięcia drogi jest wykonywanie nowej nawierzchni z masy mineralno-bitumicznej  na całej szerokości jezdni.

Jaki wpływ ma ubóstwo energetyczne na problem smogu? Kiedy rozpocznie się budowa Park&Ride w Żywcu? I co stanie się z Pomnikiem upamiętniającym Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy walczyli na frontach II wojny światowej? Na te i inne pytania odpowiada Antoni Szlagor, burmistrz Żywca. Wybory wygrał już w pierwszej turze. Teraz, jak podkreśla rozpoczął nową kampanię. – Prawdziwa kampania wyborcza to nie ta ogłoszona na dwa miesiące przed wyborami, lecz ta, która rozpoczyna się dzień po wygranych wyborach – mówi.

100-lecie odzyskania niepodległości to okazja do świętowania na wiele sposobów. W naszym mieście odbędą się uroczystości patriotyczne, organizowana jest akcja 100 flag na 100 beskidzkich szczytach na 100-lecie niepodległości

Miejskie Centrum Ekologiczne w Żywcu zachęca do udziału w rodzinnej grze terenowej TROPICIELE NATURY organizowanej na ścieżce dydaktyczno-przyrodniczej w Żywcu w ramach projektu pn. "Zagospodarowanie brzegów rzeki Koszarawy na odcinku od mostu kolejowego do mostu trzebińskiego wraz z terenami przyległymi wzdłuż Soły i Jeziora Żywieckiego".

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 51-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który kierując Volkswagenem Golfem rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego.

wtorek, 06 listopad 2018 14:43

Święto niepodległości w Żywcu

Napisała

Starosta żywiecki Andrzej Kalata zaprasza Mieszkańców powiatu Żżwieckiego do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Strona 1 z 41

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA