W dniu 17.10.br. na Rynku w Żywcu odbyła się uroczystość odsłonięcia po renowacji pamiątkowej tablicy upamiętniającej oraz oddającej hołd Legionistom 1914 1918. Tablica ta jest marmurową płaskorzeźbą, która została wmurowana staraniem mieszczan żywieckich na ścianie zabytkowej kamiennej dzwonnicy z XVIII. wieku.

środa, 17 październik 2018 16:20

Żywiec. Sukces transgranicznego projektu

Napisała

15 października br. przy udziale Wojewody Śląskiego Jana Chrząszcza, strony polskiej i słowackiej - spotkaniem partnerskim uhonorowano pomyślne zakończenie kooperacji partnerskiej Powiatu Żywieckiego i Żilińskiego Województwa Samorządowego.

środa, 17 październik 2018 16:18

Radziechowy-Wieprz. II miejsce Bystrej i Brzuśnika!

Napisała

Sołectwa Brzuśnik i Bystra za wspólne zorganizowanie Zielonych Świątek otrzymały II. nagrodę w konkursie "Piękna Wieś Województwa Śląskiego" w kategorii Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje.

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 61-letniego mieszkańca Jaworzna, którego ujął i przekazał w ręce policjantów Komendant Społecznej Straży Rybackiej. Badanie alkomatem wykazało, że 61-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Nie będzie głosowania na radnych w czterech okręgach w gminie Ślemień.

poniedziałek, 15 październik 2018 20:59

Okrągły jubileusz Powiatu Żywieckiego

Napisała

12 października br. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu odbyły się uroczystości związane z XX-leciem Powiatu Żywieckiego.

poniedziałek, 15 październik 2018 11:55

Gilowice. "Gmina z pasją". Projekt dla dzieci

Napisała

Urząd Gminy Gilowice zaprasza dzieci do wzięcia udziału w projekcie GILOWICE GMINA Z PASJĄ składającego się z cyklu bezpłatnych zajęć plastycznych i rękodzielniczych podczas, których uczestnicy poznają tradycyjne formy zdobnicze

poniedziałek, 15 październik 2018 11:51

Gilowice. "Sznupek" u przedszkolaków

Napisała

W bieżącym miesiącu policja (tradycyjnie o tej porze) odwiedziła przedszkolaków. W tym roku do maluchów przybyła funkcjonariuszka z dzielnicy KP Gilowice mł.asp. Renata Klimczak. Policjantka przekazała dzieciom wiedzę na temat tego, jak być bezpiecznym na drodze. Dzieci uczyły sie przechodzenia przez jezdnię oraz jak wezwać pomoc.

Strona 1 z 38

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA