W dniu 10 listopada br w Wiejskim Domu Kultury w Soblówce odbyła się impreza pod nazwą  „Kapuśnica wciąż zachwyca”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu p.n. „Ziemia wykarmi tradycję” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, w ramach programu Kultura – Interwencje 2018 Etno-Polska.

poniedziałek, 19 listopad 2018 16:12

Żywieckie karate z Klaudią Juraszek

Napisała

W Żywcu odbył się Międzygminny Mecz Karate – shotokan, którego celem było wdrożenie młodego narybku karate do rywalizacji. Zawodnicy rywalizujący w konkurencjach układów technik kata mieli trudny orzech do zgryzienia, albowiem w tej konkurencji rywalizacja odbywa się w kategorii open, niemniej większość medali trafiła do Arawashi.

Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 44-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna wybrał się do sklepu na motorowerze. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jechał wężykiem. Zauważył to świadek i o sytuacji powiadomił policjantów z Jeleśni.

poniedziałek, 19 listopad 2018 13:48

Czernichów: wypadek na quadzie. Ranny 40-latek

Napisała

W sobotę w Czernichowie w wyniku przewrócenia się pojazdu, 40-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Polska drużyna w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Dawid Kubacki odniosła pierwsze zwycięstwo podczas Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Wiśle. W sobotę 17 listopada biało-czerwoni stanęli na podium.

piątek, 16 listopad 2018 15:04

Mundurowi z Żywca spełniali marzenia uczniów

Napisała

Większość dzieci marzy o tym, aby być policjantem. Mundurowi z Żywca postanowili spełnić te marzenia, odwiedzając uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu.

piątek, 16 listopad 2018 14:58

Żywieccy policjanci uczcili pamięć 30. ofiar

Napisała

15 listopada 1978 roku do Jeziora Żywieckiego, z mostu w Żywcu-Oczkowie, spadły dwa autobusy. Zginęło 30 osób. Wczoraj, w 40 rocznicę tragedii, odbyły się uroczyste obchody uczczenia ich pamięci. Delegacja z udziałem górników, samorządowców oraz przedstawicieli służb mundurowych złożyły wiązanki pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy.

W dniach 16-18 listopada br. w Wiśle, obędą się zawody FIS Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2018. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

czwartek, 15 listopad 2018 16:04

Żywiec. Dzieciaki słuchają policjantów

Napisała

O tym, że nie każda zabawa jest bezpieczna, na co uważać w mieszkaniu czy na podwórku, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, dowiedziały się przedszkolaki z przedszkola nr 6 w Żywcu, których odwiedzili policjanci z żywieckiej komendy. Spotkanie było również dla mundurowych doskonałą okazją, aby przybliżyć milusińskim specyfikę policyjnej służby.

Strona 1 z 43
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA