Klub Sportowy Góral 1956 Żywiec organizuje turniej Mikołajkowo-Świąteczny o ciupagę góralską dla zawodników z rocznika 2008. Turniej odbędzie się 15.12.br. o godzinie 9:00 na sali sportowej w Żywcu - Oczkowie.Zbiórka drużyn 8:30. W turnieju będzie brało udział 8 zespołów.

Spalarnie czy ciepłownie? W Żywcu trwa spór pomiędzy poseł Małgorzatą Pępek a burmistrzem Antonim Szlagorem.

piątek, 07 grudzień 2018 15:55

Ujsoły. Zimowe utrzymanie dróg

Napisała

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych i gminnych na terenie gminy Ujsoły w sezonie zimowym 2018/2019 zorganizowane jest według następującego harmonogramu.

piątek, 07 grudzień 2018 15:53

Lipowa - ekologiczna gmina

Napisała

W Gminie Lipowa od roku funkcjonuje własne ujęcie wody z Malinowskiego Potoku, wraz ze stacją uzdatniania wody. Jak wykazują badania, woda jest bardzo dobrej jakości, w związku z tym lokqalny samorząd zachęca do jej spożywania. W Urzędzie Gminy Lipowa  pojawiły się ogólnodostępne dystrybutory, które pobierają wodę z kranu i po drobnej filtracji udostępniają ją mieszkańcom. Dzięki temu zrezygnowano z zaopatrywania się w wodę mineralną w butelkach plastikowych - bez dostaw, bez opakowań poliwęglanowych, z wykorzystaniem ekologicznych zestawów filtrujących. Takie rozwiązanie pojawi się również w szkołach G,omy Lipowa!.

W środę oszuści wyłudzający pieniądze czterokrotnie próbowali oszukać starszych mieszkańców Żywca.

Szereg przestępstw ma na swoim koncie 23-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna najpierw awanturował się w domu, następnie uszkodził policyjny radiowóz, a w czasie zatrzymania był agresywny i znieważył mundurowych. Został jednak szybko obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty.

Takie zgłoszenie kilka dni temu otrzymał dyżurny żywieckiej komendy policji. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Pod wskazanym adresem zastali zgłaszającego 37-latka, jednak po 18-latce nie było śladu.

wtorek, 04 grudzień 2018 16:15

Zamknięcie odcinka drogi Lipowa-Słotwina

Napisała

Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje, że w związku z wykonywaniem nowej nawierzchni jezdni w dniu 5 grudnia br. w godzinach 8:00-16:00 odcinek drogi powiatowej nr 1402S w Lipowa-Słotwina, od skrzyżowania na Bugaj do Kościoła Parafialnego w Słotwinie - będzie zamknięty dla ruchu.

wtorek, 04 grudzień 2018 16:13

Nowy chodnik w Ślemieniu już oddany do użytku

Napisała

Mieszkańcy Gminy Ślemień mogą już swobodnie korzystać z nowo wybudowanego chodnika przy drodze powiatowej nr 1413S, 3.12.odbyło się bowiem jego oddanie do użytku.

Strona 1 z 46
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA