Edukacja

Edukacja (15)

Naukowcy z Politechniki Śląskiej współpracują z Microsoft Research!

Naukowcy z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej realizują projekt badawczy we współpracy z amerykańską firmą Microsoft Research! Projekt dotyczy prowadzenia zaawansowanej, ukierunkowanej na spersonalizowane leczenie chorób nowotworowych analizy danych białkowych w chmurze obliczeniowej. Przedsięwzięcie naukowców znalazło się wśród 45 projektów z całego świata nagrodzonych w prestiżowym konkursie Microsoft Azure for Research.

Czytaj dalej...

Studenci Politechniki Śląskiej zdobyli Diamentowe Granty!

Czworo studentów Politechniki Śląskiej uzyskało Diamentowe Granty – nagrody ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych studentów, którzy prowadzą badania naukowe na wysokim poziomie.  W gronie laureatów znaleźli się: Jakub Bodys i Oliwia Nowakowska-Krol z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, Karolina Chodura z Wydziału Architektury oraz Justyna Odrobińska z Wydziału Chemicznego.

Czytaj dalej...

Przełącz się na bezpieczeństwo – czyli jak zadbać o mieszkanie podczas urlopu

Z początkiem lipca wystartowała ogólnopolska kampania edukacyjno-prewencyjna „Przełącz się na bezpieczeństwo”, organizowana przez Concordię Ubezpieczenia. Celem akcji jest zbudowanie świadomości wśród Polaków na temat tego, jak zadbać o bezpieczeństwo własnego domu czy mieszkania, nie tylko podczas dłuższej wakacyjnej nieobecności, ale także na co dzień.  

Czytaj dalej...

GRA(fika) – warsztaty graficzne w Rzeszowie

GRA(fika), pod taką nazwą za kilka dni odbędzie się pierwsza w roku 2017 edycja warsztatów graficznych organizowanych, dla uczniów szkół średnich i maturzystów, przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie. Warsztaty poprowadzi Mikołaj Birek, znakomity, młody grafik, specjalista w obszarze animacji.

Czytaj dalej...

Kreatywność istotniejsza niż schemat. Na co powinna stawiać współczesna edukacja?

Świadectwo z czerwonym paskiem i pochwały wychowawców cieszą każdego rodzica, ale czy rzeczywiście oceny powinny być miernikiem rozwoju i umiejętności dzieci? Zmiany zachodzące m.in. na rynku pracy powodują, że coraz większe znaczenie, oprócz posiadanej wiedzy, mają: umiejętność współpracy w zespole, zdolność analitycznego myślenia, kreatywność czy samodzielne rozwiązywanie problemów. Czy edukacja we współczesnych szkołach zapewnia uczniom rozwój tych kompetencji?

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA