czwartek, 11 październik 2018 10:47

Szkolenia dla osób pracujących i doradztwo zawodowe z 87% dopłatą!

Napisała

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to jest dla Ciebie propozycja.

 Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny. 

Kto może otrzymać dofinansowanie szkolenia lub kursu?

 • Musisz być dorosły (nie ma górnej granicy wieku) i pracować
 • Musisz też być związany z Małopolską – mieszkać tu, uczyć się lub pracować
 • Dodatkowo, jeśli masz mniej niż 50 lat,       musisz mieć wykształcenie maksymalnie na poziomie zdanej matury.

 Kim jest osoba pracująca?

Jeżeli:

 • jesteś zatrudniony na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub
 • prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz pracowników lub
 • jesteś rolnikiem,

To jesteś osobą pracującą.

 Ile możesz otrzymać dofinansowanie?

 • Dofinansowanie przyznawane jest w formie bonów. Jeden bon ma wartość 15 zł. Można otrzymać maksymalnie 180 bonów o wartości 2 700 zł
 • Za każdy bon trzeba zapłacić 13% jego wartości. Za jeden bon wpłaca się 1,95 zł, a za 180 bonów – 351 zł. Możesz więc dostać maksymalnie 2 349 zł dofinansowania.

 Na co możesz otrzymać dofinansowanie?

 • Na szkolenia i kursy: językowe, komputerowe, prawo jazdy kategorii A, B, C, C+E .
 • Ponadto w ramach Projektu Kierunek Kariera Zawodowa można otrzymać dodatkową pulę dofinansowanych bonów na szkolenia zawodowe (niezależnie od branży),       uprawnienia, kursy kwalifikacyjne – można otrzymać 337 bonów o wartości 5055 zł a za każdy bon trzeba będzie zapłacić 15% jego wartości. O szczegóły zapytaj doradcę zawodowego.

 Co trzeba zrobić – krok po kroku:

 1. Umówić się z doradcą zawodowym poprzez stronę https://pociagdokariery.pl w zakładce „Zgłoś się”.Jeśli masz mniej niż 25 lat możesz zgłosić się tylko w wyznaczonych terminach. Szczegóły na stronie https://kierunek.pociagdokariery.pl w zakładce „Rekrutacja > 25 roku życia”.
 2. Na spotkaniu z doradcą porozmawiasz o swojej dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju. Razem sporządzicie Bilans Twojej Kariery.

  Z doradcą możesz spotkać się w:
  Krakowie – w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Plac na Stawach 1, 30-107 Kraków, tel. 12/ 4240738
  Tarnowie – w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, al. Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów, tel. 14/ 6269940
  Nowym Sączu – w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, ul. Węgierska 146, 33-100 Nowy Sącz, tel. 18/ 4429490
  lub całkiem blisko, podczas lokalnego dyżuru doradcy. Informacja o dyżurach dostępna jest na stronie https://kierunek.pociagdokariery.pl w zakładce „Nasze dyżury w Małopolsce”.
 3. Zgłosić, ile bonów chcesz kupić.
 4. Podpisać umowę na zakup bonów.
 5. Zapłacić za bony 13% ich wartości.
 6. Zapisać się na szkolenie wybrane na stronie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl

 Gdzie można otrzymać dodatkowe informacje?

W siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Plac na Stawach 1, 30-107 Kraków (punkt informacji na parterze), telefonicznie pod numerem telefonu 12/ 619 84 55, mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły dotyczące dyżurów lokalnych znajdują się pod linkiem: https://bit.ly/2RHwFuv

Info: WUP Kraków

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.